« ابرهای شگفت انگیز » در نگارخانه ابوالفتوح رازی

نمایشگاهی از عکس های حسین شاه میری با عنوان « ابرهای شگفت انگیز » از روز پنجشنبه 1 بهمن ماه جاری در نگارخانه ابوالفتوح مجتمع رازی(ری) گشایش می یابد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه تعداد ۱۲ قطعه عکس در اندازه ۳۰ در ۴۰ سانتی متر می باشد که از فرمت چاپی سیاه و سفید بهره مند شده و شیوه کاری عکاسی این پروژه نیز به صورت مادون قرمز (اینفرارد) بوده است.
« ابرهای شگفت انگیز » عنوان نخستین نمایشگاه انفرادی حسین شاه میری است . شاه میری متولد سال 1371 تهران و دانش آموخته مقطع کاردانی رشته عکاسی است و عکاسی را از سال 1390 تجربه می کند.
در بخشی از متن قاب نخست نمایشگاه عکس «ابرهای شگفت انگیز» آمده است : مجموعه عکسی که در پیش روی خود دارید ، برگرفته از حالات ذهنی عکاس است که سعی در آن دارد ، نه از طریق گفتار و نوشتار بلکه از طریق عکس ، آن ذهنیت و حالت را به شما منتقل کند.
بیانیه این مجموعه نیز به صورت یک گفتگوی نمایشی است و شاخه های مختلف رفتارگرایی که به دو دسته مهم تقسیم می شوند را مدنظر دارد، شخصیت اول این گفتگو جزء دسته کیفیت های ذهنی یا “کوالیا”بوده و شخصیت دوم نیز جزء دسته گرایش های گزاره ای است.
اولی : چه کسی را بیشتر دوست داری ، پدرت ، مادرت ، خواهرت یا برادرت را؟
دومی : نه پدری دارم ، نه مادری ، نه خواهری و نه برادری.
اولی : دوستانت را چطور؟
دومی : واژه ای را به کار می بری که تا به امروز برایم گنگ مانده.
اولی : وطنت را چطور؟
دومی : نمی دانم کجای زمین است.
اولی : زیبایی را چطور؟
دومی : دوستش می داشتم اگر که الهه و جاودان بود.
اولی : طلا را چطور؟
دومی : آن گونه از آن بیزارم که شما از خدایان بیزارید.
اولی : پس دلبسته چه چیزی هستی ، ای غریبه عجیب
دومی : دلبسته ابرهایم … ابرهایی که درگذرند ، آنجا ، آن بالا … ابرهای شگفت انگیز!

این نمایشگاه ساعت 14 روز پنجشنبه 1 بهمن ماه جاری در محل نگارخانه ابوالفتوح مجتمع رازی(شهر ری) گشایش یافته و تا ساعت 19 ادامه خواهد داشت. علاقه مندان می توانند همه روزه تا پایان روز یکشنبه 11 بهمن ماه جاری از ساعت 8 تا 20 از این نمایشگاه دیدن کنند.
نگارخانه ابوالفتوح مجتمع رازی(ری) در تهران، شهر ری، فرهنگسرای ولا، مجتمع فرهنگی و هنری رازی واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید