نمایشگاه عکس « آرامستان » استپانیان در نگارخانه افرند

نمایشگاه عکس « آرامستان » آرمان استپانیان از روز جمعه 12 آذر ماه جاری در محل نگارخانه افرند گشایش می یابد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در نمایشگاه عکس آرامستان استپانیان تعداد 15 قطعه عکس رنگی از آثار عکاس در اندازه 30 در 40 سانتیمتر به نمایش گذاشته می شود.

« آرامستان » استپانیان در نگارخانه افرند آرمان استپانیان متولد سال 1335 از آبادان و دانش آموخته مقطع کارشناسی ارتباط تصویری از دانشکده هنرهای زیبا است.

 

 

استپانیان از سال 1378 با تهیه مجموعه عکس هایی را از آرامگاه های ارامنه و تابلوعکس ها و نقش سنگ قبور منطقه سرآسیاب دولاب تهران به عکاسی روی نهاد و نگاهی متفاوت را در عرصه عکاسی مفهومی مبتنی بر نگاه مستند مطرح کرد .

 

قاب نخست نمایشگاه عکس «آرامستان» آرمان استپانیان به بخشی از متن فصلنامه هاندس با عنوان «جنگ هنر و ادبیات» اختصاص یافته است:

« آرامستان » استپانیان در نگارخانه افرند روزی سر مزار پدرم در قبرستان ارامنه ،عکس هایی که روی سنگ قبرها بودند توجهم راجلب کرد.
با خودم فکر کردم ، موقعی که این افراد برای رفتن پیش عکاس باشی آماده می شدند ، به چه فکر می کردند؟
با چه شور و شوقی لباس های خود را پوشیده اند؟
زمانی که روبروی دوربین عکاسی به آن خیره شده اند، آیا فکرش را میکردند که روزی همان عکس بر سنگ قبرشان نقش خواهد بست؟
و با این افکار آرمان شروع به عکاسی از سنگ قبر ها می کند . به تک تک آن ها المان های زنده مثل  یک دسته گل  یا یک ساعت جیبی ، یک تکه از قلاب بافی ظریف ، یک عکس دیگر اضافه می کند تا به آنها معنا و مفهومی متفاوت بخشد و بدین ترتیب مخاطب را بیش تر به فکر وا دارد.
به عبارتی استپانیان تعبیر و تفسیر خود را از عکس سنگ قبر به آن می افزاید.
این عکس ها با استفاده از نور طبیعی آفتاب ( خورشید) عکاسی شده اند و از فیلتر فقط جهت ملایم کردن سایه های تند استفاده شد ه است .

نمایشگاه عکس « آرامستان » ساعت 16 روز جمعه 12 آذر ماه جاری گشایش یافته و تا ساعت 21 ادامه خواهد یافت. سایر علاقمندان می توانند به جز روز شنبه، تا پایان روز جمعه 26 آذر ماه همه روزه از ساعت 16 تا 20 از عکس های ارایه شده در این نمایشگاه دیدن کنند .
گالری افرند شنبه ها تعطیل است.
گالری افرند در خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، خیابان شهید جهان آرا، خیابان نوزدهم(جلال حسینی)، شماره 48 واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید