آبشار نوشهر پذیرای عکاسان علاقمند به طبیعت شد

آبشار نوشهر پذیرای عکاسان علاقمند به طبیعت شد

تنی چند از عکاسان جوان پایگاه عکس چیلیک در سفری یکروزه به استان مازندران در کارگاه عکاسی از طبیعت موضوع آبشار نوشهر را در عکس مورد ثبت و عکاسی قرار دادند.

نودوششمین سفر گروهی عکاسان از سوی دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک با هدف تجربه عکاسی طبیعت و در جنگل های مازندران در قالب تور عکاسی از آبشار برگزار شد.

در این سفر که با حضور 20 تن از علاقمندان به عکاسی طبیعت ممکن شد ، عکاسان در حرکتی شبانه عازم منطقه شدند و مطابق با برنامه، عکاسی شان را همزمان با صبح روز جمعه 29 اُردی بهشت ماه در مسیر رودخانه و در نهایت مسیر آبشار آغاز کردند و در ادامه پس از صرف نهار به طرف تهران بازگشتند.
همسفران همراه با 96ومین سفر گروهی عکاسی و تور عکاسی چیلیک به این ترتیب معرفی می شوند:
مرتضی جعفری، شیانه خوشبو، فرشته فاتحی سامی، منصوره(عارفه) حجارمنش، اعظم حشمتی، مهدی نشاط، محمد موسی زاده، مریم خداوردی، نسرین رستمی، ابراهیم باقرلو ، فاطمه کلانتری، ندا رهگذر، عرفانه سعیدیان، آمنه عبادی، راستین موسی زاده، محمدرضا خرازی، جواد میرزاپور کلیبر، سمانه میلانلو، محمد کیانی، سبحان سروری و مهدی سروری.

در این سفر گروهی نماهایی با طراوت از جنگل مه گرفته، یاده راه سبز ، آبراه های سنگی، جریان آب در مسیر رودخانه، آبریزهای مسیر، آبشار دوقلو، چشمه های زلال، جلبک های دیواره آبشار و … مورد ثبت و عکس قرار گرفت و در نهایت بامداد روز شنبه 30 اُردی بهشت ماه عکاسان همسفر به تهران رسیدند.
از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک پس از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی: مستند، مفهومی، منظره و طبیعت، روایی وگزارش، چهره، اجتماعی، معماری و … افزایش دهند.

مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور به شکل رایگان برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار می گیرند.

برای مشاهده گزارش تصویری تور عکاسی از طبیعت و تجربه عکاسی از آبشار « اینـجـــا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

 

نظرات (1)

 • اعظم حشمتى

  |

  طبيعت بسيار بكر و زيباى جنگل و آبشار، موقعيت عكاسى ويژه اى بود، به دليل زمان محدود عكاسى و مسير ناهموار پياده روى، مديريت صحيح و درك موقعيت زمانى و مكانى آقاى سرورى موقعيت هاى مناسب براى اعضاى گروه فراهم كرد،تا بهترين آورده از اين سفر عايدشان شود.
  ولى علاوه بر كار و مديريت گروهى ،درك و سنجش موقعيت و هوشمندى در استفاده از زمان و موقعيت هاى مختلف موجود براى عكاسى ، فاكتور مهم درك فردى از شرايط بود، كه عدم توجه و تمركز بر آن ها، باعث شد نتوانم از چنين موقعيتى به خوبى استفاده كنم.
  تلاش و همراهى و هماهنگى آقاى خرازى در كمك به ديگر اعضا در رسيدن به موقعيت مناسب براى عكاسى جاى تقدير دارد .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید