آثار « محمدگل جام جو » در موزه عکسخانه شهر

یکصدوهشتادومین دوره از سلسله نمایشگاه های عکس در موزه عکسخانه شهر به مناسبت روز عکس تاریخی به نمایش آثاری از عکاس پیشکسوت محمد گل جام جو اختصاص یافته است.

آثار « محمدگل جامجو » در موزه عکسخانه شهر

به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک ” این نمایشگاه که از روز یکشنبه 19 آذرماه سال جاری گشایش خواهد یافت دربرگیرنده تعداد 30 قطعه عکس سیاه سفید از بزرگان ادب و هنر کشور می باشد که در دهه های 40 و 50 به ثبت رسیده است.

در قاب ابتدای این نمایشگاه آمده است:
محمد گل جام جو
متولد 1322 در تهران است. وی فعالیت هنری خود را از سال 1340 با فراگرفتن هنر عکاسی در عکاسی شاهین خیابان لاله زار تهران شروع کرد.
در سال 1341 فراگیری تصویربرداری فیلمبرداری و نورپردازی را در (دیانافیلم ومهرگان فیلم)آغاز نمود.
در سال 1346 با هنرمندانی چون ساموئل خاچکیان، محمدعلی فردین، ایرج قادری، ناصر تقوایی، داریوش مهرجویی، علی حاتمی و … همکاری نمود و سپس در دهه 1340 تا 1350 به همکاری با شرکت آگفافیلم وانجام چاپ دستی و چاپ رنگی مشغول شد. این در حالی بود که همزمان در حال فراگیری آموزش از اساتیدی چون: دکتر گل گلاب آقای تقی خانی و دکتر هادی شفاییه، دکتر اسد بهروزان قرار گرفت و با کامران عدل، مهدی سیف الملوکی نیز همکاری می کرد.
آغاز کار وی در رادیو تلویزیون ملی ایران (صداوسیما) در سال 1353 بود. سال 1359 همزمان با آغاز جنگ تحمیلی به عکاسی جنگ مشغول شد.

علاقه مندان می توانند تا پایان روز شنبه 9 دی ماه سال جاری همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 17 و پنج شنبه ها از ساعت 9 تا 13 به جز جمعه و ایام تعطیل از این نمایشگاه دیدن کنند.
موزه عکسخانه شهر در تهران، میدان هفت‌تیر، خیابان بهار‌شیراز، جنب بوستان بهار‌شیراز واقع شده است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید