1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. آشنایی با عکاسان : « ایو آرنولد »
آشنایی با عکاسان : « ایو آرنولد »


من فقیر بوده ام و میخواستم فقر را به تصویر بکشم/ معرفی عکاس، نگاهی کوتاه به زندگی و آثار « ایو آرنولد
»

images-(1)« ایو آرنولد » نام عکاس بسیاری از چهره های آشنا و نمادین موثر در نیمه دوم قرن بیستم است .

او نخستین زن عکاس در آژانس عکس مگنوم بود و در طی سالها فعالیت حرفه ای عکاسی هر گز از موضوعات انسانی که دغدغه اصلی اش بود غافل نشد؛ زندگی فقرا ، محرومان ، کارگران مهاجر ، معترضان حقوق مدنی ، جانبازان و معلولین جنگ ویتنام و … ده ها موضوع دیگر که جسارت پرداختن به آنها او را به عکاسی پیشرو و نیرومند تبدیل کرد که موجب کسب افتخارات زیادی شد.

ایو در کتاب « زن رتوش نشده » می گوید: در کارهای من موضوعات مرتب در حال تکرار شدن هستند. من فقیر بوده ام و میخواستم فقر را به تصویر بکشم؛ من یک کودک از دست داده بودم و تولد، دغدغه ام شده بود؛ من به سیاست علاقه مند بودم و می خواستم بدانم که چطور زندگی ما را تحت تاثیر قرار میدهد؛ من یک زن هستم و میخواستم در مورد زن بدانم.

او که در یک خانواده روسی و پر فرزند در فیلادلفیا به دنیا آمده بود و در سن ۳۵ سالگی در یک فرآیند کوتاه مدت آموزشی علوم اصلی عکاسی را از همراهی با تجارب یک کارگردان اموخت و تا توان داشت سعی کرد با دورین عکاسی اش از چهره های تعیین کننده در نیمه دوم قرن بیستم عکاسی کند . تلاش ایو به شکلی بود که با وجود این امکان هرگز از عکاسی از اقشار ضعیف و طبقه آسیب پذیر جامعه دست برنداشت و یکی از اصلی ترین موضوع های عکس های وی را زنان و کودکان و کارگران و بیماران و مجروحین شامل می شدند .

پایگاه عکس چیلیک با هدف معرفی نگاه و سبک دید عکاسان حوزه بین الملل در تازه ترین عنوان مورد تحقیق در بانک اطلاعات عکاسان خارجی به زندگینامه و آثار این عکاس پرداخته است .
جهت مرور و مشاهده متن زندگینامه و نمونه عکس های بیشتری از این عکاس « ایـنجـا » کلیک کنید .

پیشین
نمایشگاه عکس « خوی در روی » در نگارخانه شیرین و فرهاد
پسین
عکاسان دور دوم جشنواره عکس تعاون معرفی شدند

دیگر اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست