1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. آغاز به کار دبیرخانه چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی
آغاز به کار دبیرخانه چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی

نشست خبری چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی با هدف انتشار رسمی فراخوان این دوره در محل دبیرخانه دائمی دوسالانه ، دفتر موسسه سبزکاران بالان برگزار شد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نشست که ظهر امروز چهارشنبه ۱۱ دی ماه سال ۱۳۹۸ در محل موسسه سبزکاران برگزار گردید، اعلام شد که دلیل تاخیر انتشار فراخوان این دوره، چالش جذب حامی مالی بوده که نهایتا با تامین حداقل ها چهارمین دوسالانه آغاز شد.
افشین میرزایی دبیر دوسالانه ضمن تشکر از حامیان مالی و معنوی این دوره به موضوع سرمایه اجتماعی پرداختند که آن، محدود به مرز های جغرافیایی نبوده و برآنیم بتوانیم در آینده ای نزدیک به صورت بین المللی دو سالانه را برگزار کنیم.
سپس اذعان داشتند که دلیل برگزاری چنین جشنواره ای توسط یک موسسه محیط زیستی این بوده که اعتقاد داریم محیط زیست بدون صلح و صلح بدون اعتماد ممکن نخواهد بود و اعتماد خمیرمایه ایجاد سرمایه اجتماعی در جامعه است.
چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی متشکل از [highlight]بخش اصلی با موضوعیت “سرمایه اجتماعی” و بخش ویژه “سرمایه اجتماعی در جشن ها و بازی های بومی و محلی”[/highlight] در سرزمین ایران خواهد بود.
از تغییرات این دوره نسبت به ادوار گذشته تعیین هیات ارزیابی متشکل از افراد متخصص و صاحب نظر برای ارزیابی اولیه مصادیق تصویری خواهد بود. تلاش ما بر این است بتوانیم نمودهای کم تر دیده شده سرمایه اجتماعی در جامعه را به نمایش بگذاریم.
دبیرخانه دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی
سپس نسیم طواف زاده مدیرعامل موسسه سبزکاران و برگزار کننده دوسالانه، ضمن اشاره به موضوعات و مثال هایی از نمودهای سرمایه اجتماعی در جامعه اشاره کرد: ما اعتقاد داریم سرمایه اجتماعی ابزار توسعه نیست بلکه نماد و نشانه ای است که می تواند نشان دهنده توسعه باشد. ما برآن نیستیم بگوییم وجود سرمایه اجتماعی یعنی رسیدن به توسعه بلکه برآنیم بگوییم در کنار سایر شاخص های توسعه پرداختن به موضوع سرمایه اجتماعی ضروری و بایسته است.
در این دوره هیئت داوران به دبیری الوند رضازاده متشکل از: مهدی سروری، علی شاکر، علیرضا عزتی، شباب گلچین و کریم متقی خواهد بود.
طواف زاده تاکید کرد: تلاش کرده ایم تا از سایر استان ها نیز افراد خبره ای را در گروه داوری جشنواره داشته باشیم.
طبق ادوار گذشته دبیرخانه دائمی دوسالانه و برگزاری مراسم اختتامیه و نمایشگاه اولیه در شهر رشت خواهد بود و سپس نمایشگاه آثار برگزیده را در سایر استان ها خواهیم داشت. ضمن اینکه آثار برگزیده سومین دوره در ۵ استان کشور در سال ۹۷ به نمایش گذاشته شدند.
ضمنا از تغییرات دیگر این دوره ، ایجاد سایت تخصصی دوسالانه عکس سرمایه اجتماعی می باشد که علاقه مندان از امروز می تواند با مراجعه به آدرس WWW.SCF.PICS ضمن دریافت اخبار و اطلاعات لازم با موضوع سرمایه اجتماعی؛ برای شرکت در این دوره اقدام نمایند.
آخرین مهلت ارسال آثار به این دوره از جشنواره: ۱۵بهمن ماه ۱۳۹۸، اعلام نتایج داوری: ۳۰بهمن۱۳۹۸ و آیین اختتامیه این دوره از دوسالانه و شروع نمایشگاه: ۱۰ اسفند۱۳۹۸ تعیین شده است.
عکس از: عباس علیزاده

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
یادداشت: «اسناد زندگی» نمایشگاه عکسی متمایز ولی عاری از نظر شخصی
پسین
نمایشگاه گروهی عکس «زندگی روزمره» در بوشهر

۱ بازدید

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست