آغاز کار اتاق فکر عکاسی در همدان

مطالعه و آسیب شناسی با آغاز کار اتاق فکر عکاسی کشور در همدان انجام می شود .

هدی شریفی - سازمان هنری سیمرغ  مدیر سازمان هنری سیمرغ از ایجاد اولین اتاق فکر عکاسان کشور با هدف بررسی، مطالعه ، آسیب شناسی و مرتفع کردن موانع رشد هنر عکاسی و عکاسان در استان همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، مهدی شریفی با اعلام این خبر گفت: یکی از موارد مهمی که در هنر عکاسی ابتر مانده و نیازمند نگاه ویژه است ، مطالعه و بررسی آسیب های مختلف در حوزه های مرتبط با هنر و دانش عکاسی است تا همسو و همزمان با سیر پیشرفت و تکامل این هنر ، آسیب های فرا رو توسط اعضای همین خانواده بزرگ شناسایی و در جهت رفع آن انعکاس و اقدام لازم صورت یابد ، با توجه به همین مورد برآن شدیم تا با بنا نهادن اتاق فکر عکاسان در استان همدان که با حضور جوانان فعال و خوش فکر، متخصصان تجربی و علمی و اساتید رشته های مرتبط نقش تسهیلگر را ایفا کنیم.
هدی شریفی - سازمان هنری سیمرغ وی افزود:اهداف ایجاد این اتاق را می توان در دو بخش اجرایی و سیاستگذاری قلمداد کرد که با بررسی و تعیین اولویتها و مطالعه ، پژوهش و تحقیق میدانی و با استفاده از پتانسیل علمی و تجربی اعضای جوان و علاقه مند بخش بندی و در جهت اجرا و انعکاس به متولیان و سیاستگذاری هنری اقدام کرد.

در اولین نشست اعضا ضمن تعیین شاکله اتاق فکر ، 5 اولویت آموزش ، موارد حقوقی ، فرهنگسازی ، برنامه و بودجه و سبکشناسی را مشخص و بررسی جزییات آن را به جلسات مدون که هر 15 روز یکبار برگزار خواهد شد موکول کردند.

لازم به ذکر است خروجی مطالعات انجام شده با توجه به جایگاه مشورتی و توان اجرایی سازمان هنری سیمرغ به دو صورت خواهد بود.

موارد قابل اجرا توسط مجموعه و با همراهی متولیان هنری همچون حوزه هنری ، سینمای جوانان ، بسیج هنرمندان و اعضا جامه عمل داده و موارد مرتبط با اسناد بالادستی و سیاستگذاری در قالب پیشنهاد و مصوبه به مراجع دولتی منعکس و در جهت رفع موارد و اجرایی شدن طرح ها در راستای ارتقا جایگاه این هنر و رفاه اعضای خانواده عکاسی تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

نظرات (2)

 • سیدرضا مددی

  |

  اولین اتاق فکر عکاسان کشور در همدان؟
  تجربه نشان داده راه اندازی های وسیع در این مقیاس ناتوان از انجام و اجرا هستند. بهتره این اتفاق های خوب و مفید در حوزه های بسته و محدود تر اجرایی بشه و بعد وسعت طرح داشته باشند.
  آرزوی موفقیت دارم برای عکاسان همدان و دست اندرکاران این اتاق فکر.

  پاسخ

  • روابط عمومی سازمان هنری سیمرغ

   |

   با سلام،سپاس از دغدغه و اعلام نظر شما جناب مددی
   لازم به ذکر است این اتفاق در مقیاس و سطوح مختلف برنامه ریزی و راهکارهای اجرایی آن مطالعه شده،فلذا فارغ از سهم بررسی و عملکرد مجموعه،همراهی و همدلی عزیزان خانواده بزرگ عکاسی در جهت رفاه و ارتقا خویش در این حرکت لازم و ملزوم هم است.
   سپاس از همراهیتان

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید