آژانس عکس همشهری و عکاسان خبری

آژانس عکس همشهری و عکاسان خبری

عکاسان خبری از جمله گروه های عکاسی در کشوراند که همواره بحث رقابت در کیفیت تولید و زمان ارایه فایل و نحوۀ فعالیت و امنیت شغلی شان در گروه های همکار ، تشکیلاتی و دولتی بر سر زبان ها بوده است.

آژانس عکس همشهری چندی است با راه اندازی و تاسیس این گروه توانسته است تعداد بیش از 70 عکاس را در سراسر کشور جذب کرده و با سرعت و فعالیتی کم سابقه نسبت به تامین بخش مالی گزارش های ارسالی عکاسان اقداماتی را انجام دهد.
اقداماتی که از زمان تاسیس این آژانس عکس تاکنون که بیش از نیم سال گذشته است فرصتی می طلبد برای بحث و بررسی و ارزیابی کمی و کیفی این فعالیت.

آژانس عکس همشهریاگر چه مدیریت آژانس عکس همشهری همچنان در پی عضوگیری و جذب نیروهای خبره و زبده کار خبر در عکاسی است ولی با وجود تعداد عکاسان حاضر توانسته است تاکنون نزدیک به 3000 عنوان گزارش را در این آژانس منتشر کند.
گزارش هایی که طبق اظهار سردبیر عکس و تایید عکاسان عضو این آژانس عکس از رضایت نسبی و بهبود در شیوه و زمان بندی پرداخت های حق التصویری عکاسان نسبت به دیگر آژانس های عکس در کشور حکایت دارد.

این گروه در معرفی خود چنین اظهار می کند: آژانس عكس همشهری با مطالعه و بررسی ضعف های حال حاضر خروجی تصویری خبرگزاری ها پایه گذاری شده است و قوی ترین جستجو عكس را بر اساس موضوع و كلیدواژه دارا می باشد. آژانس عكس همشهری نخستین بانك عكس مطبوعاتی آنلاین ایران خواهد شد و كاربران می توانند به صورت آنلاین بعد از ثبت نام در سامانه عضویت عكس های مورد نظر خود را خریداری نمایند.
این در حالی است که در خبرگزاری ها و سرویس های عكس ، كاربران با مشكل جستجو عكس انتخابی و دریافت عكس با كیفیت بالا مواجه هستند و از این رو آژانس عكس همشهری سعی کرده تا حدودی این خلا را جبران کرده باشد.
نسخه آزمایشی 
آژانس عكس همشهری در روز بیست و دوم بهمن سال نود و سه بر روی خروجی شبکه سراسری اینترنت قرار گرفت و در فروردین ماه سال جاری فاز نخست آن از سوی دكتر محمدباقر قالیباف شهردار تهران افتتاح شد.
آژانس دارای بخش‌های عضویت، درباره ما، ارسال عكس، راهنمای خرید، اطلاعات تماس، شهری، سیاسی، فرهنگی و هنری، ورزشی، زیست بوم، مستند، اقتصادی، استان‌ها، بین الملل،360، دریافتی، همراه، اخبار عکاسی، ویژه، گزارش‌های برگزیده،عكاس‌های خبری، تك عكس و عكاسان آژانس می‌باشد.
از جمله عکاسان همکار از سایر استان های کشور با این آژانس عکس می توان به: محمدرضا دهداری از شیراز ، امین رحمانی از تاکستان ، کامل روحی از اردبیل ، امیرحسین جامه بزرگ از همدان ، جعفر کبوتری از مشهد ، فاطمه هاشم نژاد از زنجان ، جواد گلزار از تهران ، حامد فرج ا.. از نوشهر ، محمد رفیعی موحد از قم ، مصطفی گرمان از مازندران ، عبدالرضا رحیمی از کرمانشاه ، مهرورز احمدی از تبریز ، فرشته اصلاحی از کرج ، امین ارجمند از سیرجان ، عقیل مهقانی از گلستان ، محمدلطیف حسینی نسب از کردستان ، مازن هواشم از اهواز ، ذکریا جاسمی از هرمزگان ، سیدمهرداد شریفی از اراک اشاره کرد.
سایت آژانس عكس همشهری؛ عكس‌های تولیدی عكاسان موسسه همشهری در تهران و 
شهرستان‌ها را ارائه می‌دهد و عكاسان آزاد می تواند از طریق ارسال گزارش های تصویری از طریق نشانی الکترونیکی (ایمیل) با این آژانس همكاری نمایند.
آژانس عكس همشهری ( www.hamshahriphoto.ir ) متعلق به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی همشهری است و زیر نظر گروه عكس همشهری و با سردبیری ساتیار امامی مدیریت می شود.

نظرات (2)

 • nasim

  |

  اینجا هم مثل همه جای دیگه فقط کار با سفارش و پارتی و آشنا پیش می ره.
  دانشجوی رشته عکاسی هستم و گفتم که شهرستانی ام و تو تهران با این هزینه های سنگین خیلی نیاز به کار تو محیط سالم و مرتبط با رشته دانشگاهیم دارم.
  حتی عکسای من و ندیدن و گفتن فرم و پر کن و مشخصاتت و بنویس و به سلامت. نیرو خواستیم خبر می دیم خدمت تون.
  این جور خبرها هم فقط جنبه تبلیغاتی داره و نه چیز دیگه…متاسفم

  پاسخ

 • سعید قاسمی

  |

  سلام وعرض ادب
  الاحق که گروه عکس همشهری باسردبیری آقای امامی واقعا انسان شریفی هستند من با چشم خودم دیدم.
  ما که راضی هستیم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید