نگاه عکاس « ابراهیم باقرلو » در نشست عکاس ماه نقد شد

دومین جلسه از سلسله نشست های تحلیل آثار عکاسان ” پایگاه عکس چیلیک ” عصر روز پنجشنبه 23 خردادماه 1392 در محل دفتر این رسانه برگزار شد.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک (Chiilick.com) در این نشست که با حضور تنی چند از عکاسان و کاربران برتر و همسفران موفق و همچنین علاقه مندان به حضور در مباحثی به دور از تعارفات معمول رقم خورد، ” نگاه عکاس « ابراهیم باقرلو » در نشست عکاس ماه نقد شدابراهیم باقرلو ” به عنوان عکاس میهمان در این جلسه حضور یافت و با نمایش بیش از 60 قطعه عکس از آثار برتر عکاسی خود و همچنین ارایه توضیحاتی برای حاضرین به چگونگی رویکرد خود به عکس و عکاسی پرداخت.
ابراهیم باقرلو متولد مردادماه سال 1357 از شهر تهران و دانش آموخته رشته ارتباط تصویری می باشند.

 

ایشان با وجود تخصص در زمینه شناخت و آموزش نرم افزارهای ویرایشگر فایل های دیجیتال به ویژه لایت روم، از ارتباط تنگاتنگ تکنولوژی دیجیتال و قدرت نگاه عکاس یاد کرد و اظهار داشت:
اگر به قدرت نگاه محدود در چهار گوشه قاب تصویر اعتقاد داشته باشیم، بدون تردید تکنولوژی دیجیتال می تواند شکل دهنده و پیش برنده افکار و نظریات ما در حوزه هنر باشد ولی اگر آن را تنها دستمایه ای برای رفع نقایص و جبران دانش کاربردی و عملی سایر مراحل انتخاب تا تولید قرار دهیم، به نظر می رسد نه تنها حوزه نرم افزار و قابلیت های آن را -به شکل کامل- درک نکرده ایم بلکه به اصالت نگاه عکاس نیز باوری بی ریشه داریم. باوری که ما را دیر یا زود از پذیرش سختی های حضور در عرصه ثبت و کشف و دید و ارایه باز خواهد داشت.

پایان بخش برنامه های این نشست که با استقبال مناسبی از سوی علاقه مندان مواجه بود، پخش نماهنگی از فعالیت های این عکاس بود و در نهایت اهدای لوح توسط خانم Xiaomei Chen عکاسی از کشور چین و دانش آموخته جامعه شناسی بود که با صحبت ها و بین نظراتی پیرامون آثار به نمایش گذاشته شده همراه بود.

میهمان بعدی جلسه عکاس ماه و مجموعه نشست های تخصصی نمایش و نقد نگاه عکاسان پایگاه عکس چیلیک ” مهدیه روستایی ” خواهد بود.
” مهدیه روستائی ” از جمله عکاسان جوان و پرتلاشی است که از سال 1389 عکاسی را در مضامین مفهومی و مستند دنبال می کند.

مجموعه نشست های تحلیلی عکاس ماه با حمایت پایگاه عکس چیلیک و مدیریت و برنامه ریزی عکاس و کارشناس ” مهدی طاهری ” تعریف شده و قصد دارد تا به دور از تعارفات معمول، در محیطی با نشاط، پژوهش محور و واقع بینانه به مقوله نقد نگاه، نسبت به معرفی صاحبان نگاه و استعداد، در عرصه عکاسی اقدام نماید.
علاقه مندان جهت اعلام حضور در این برنامه می توانند به نشانی جدید پایگاه عکس چیلیک (Chiilick.com) مراجعه و یا با شماره: 88348824 تماس حاصل نمایند.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید