گفت وگو با ابراهیم صافی ، داور جشنواره ملی عکس وقف

دبیرخانه جشنواره ملی عکس وقف با ارسال متن گفت وگو با ابراهیم صافی یکی از داوران جشنواره ملی عکس وقف ، چشمه همیشه جاری ، اطلاعاتی تازه را در اختیار مخاطبین و علاقه مندان به شرکت در این جشنواره قرار داد .
به گزارش پایگاه عکس چیلیک به نقل از ستاد خبری جشنواره ملی عکس وقف ، چشمه همیشه جاری به منظور معرفی داوران این جشنواره و شنیده شدن سخنان آنها و همچنین راهنمایی عکاسان در مورد شرکت در این جشنواره گفت وگویی با ابراهیم صافی یکی از سه داور این جشنواره ترتیب داده است.
لازم به ذکر است مسعود زنده روح کرمانی و ساعد نیک ذات نیز از دیگر داوران این جشنواره ملی می باشند.

جشنواره عکس وقف ابراهیم صافیمحمد ابراهیم صافی متولد 1349 تهران، دانش آموخته رشته عکاسی از دانشکده هنرهای زیبا است. عضویت در مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی ایران، داوری اولین «جشنواره طلای سرخ ایران» ، داوری «دوسالانه عکس ایران»، عضویت در شورای سیاست گذاری «دوسالانه عکس ایران» و داوری ده ها مسابقه و جشنواره ملی در کارنامه کاری او به چشم می‌خورد. همچنین شرکت در نمایشگاه عکس در کشورهای لیتوانی، هند، ترکمنستان و ایتالیا از جمله فعالیت‌های او به شمار می‌رود.
ابراهیم صافی در مورد جلوه های بصری وقف و ثمرات آن که موضوع اصلی این جشنواره است گفت : نگرش تصویری به موضوعی مفهومی کار ساده ای نیست و باید به نشانه ها و پیامد های این موضوع پرداخت ، همچنین اقدامات صورت گرفته در زمینه وقف و اماکن موقوفه نیز موضوعات مناسبی برای عکاسی می باشند به این صورت که عکاسان باید در هنگام ارسال آثار خود به دبیرخانه جشنواره مطابق فراخوان، فایلی متنی (ضمیمه عکس ها) مشخصات مکانی بنای موقوفه را ذکر نمایند.
توجه به این نکته که می توان به موضوع وقف به صورت ریشه ای نگریست و بخشش های هر چند کوچک ، نذورات در مناسبت های مختلف مذهبی نیز به نوعی به وقف مرتبط می باشند. حتی به عنوان مثال این موضوع که فردی می تواند وقت خود را وقف کند و مثلا به صورت رایگان اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی نماید نیز می تواند از نمودهای وقف باشد.
همچنین ایشان در مورد نتیجه های بدست آمده از جشنواره هایی با موضوع وقف و باز خورد این رویداد گفت : یکی از تاثیرات در دیده شدن آثار مرتبط می تواند ایجاد فکر و انگیزه در افراد به این منظور که به عنوان یک کار خیر و کمک به همنوع عمل وقف را انجام دهد ، یکی دیگر از ثمرات چنین فعالیت هایی ایجاد اعتماد عمومی در مورد سازمان های فعال در زمینه وقف است که افراد با دیدن ثمرات و نتایج حاصل از این امور به فکر انجام اقداماتی مشابه در جامعه می افتند.
ایشان در پایان خاطر نشان کرد ؛ این موضوع امکان پذیر است که وقف از حالت انفرادی خارج شود و به صورت فرایندی گروهی در آید ، این نکته کمک زیادی در انجام این گونه فعالیت های خیر خواهانه و ایجاد پیوستگی در این قبیل امور دارد.
علاقه مندان برای شرکت در این جشنواره عکس تا 15 دی ماه فرصت دارند تا عکس های خود را به ایمیل جشنواره mfso.fst.hamedan@gmail.com ارسال نمایند.
دبیرخانه جشنواره با شماره تماس 08138213226 از ساعت 9 تا 12 هر روز پاسخگوی تمامی پرسش ها و نکات مبهم علاقه مندان به شرکت در این جشنواره است .

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید