«احسان باقری» عهده دار مسئولیت خانه عکاسان ایران شد

طی حکمی از سوی محمد حمزه زاده، معاون هنری حوزه هنری، ریاست خانه عکاسان ایران به " احسان باقری " واگذار شد.

به گزارش " پایگاه عکس چیلیک " در بخشی از حکم صادر شده توسط حمزه زاده، ضمن تقدیر از زحمات رسول اولیازاده، ریاست پیشین این واحد، خطاب به "سیداحسان باقری" پذیرنده این مسئولیت آمده است:

«احسان باقری» عهده دار مسئولیت خانه عکاسان ایران شد

«خانه عکاسان ایران با بیش از دو دهه سابقه فعالیت، هم اکنون یکی از معتبر‌ترین جایگاه‌ها و پایگاه‌های عکس و عکاسی در کشور است. انتظار دارم در دوره مدیریت شما این مرکز با حفظ و تقویت شأن گذشته، مرجع و ملجاء عکاسان جوان و متعهد و انقلابی و محل بهره‌گیری از نظرات و مشورت‌های هنرمندان پیش کسوت این هنر پیشرو باشد.
ایجاد امکان برای رشد و پرورش نسلی جدید از عکاسان انقلابی و حزب اللهی، توسعه بانک عکس و منابع تصویری حوزه انقلاب اسلامی، برگزاری نمایشگاه های عکس، زمینه سازی برای تولید محصولات فرهنگی مبتنی بر عکس و همکاری با مرکز آموزش اسلامی هنر برای آموزش و پرورش نسل فردای عکاسان انقلاب اسلامی، از جمله انتظارات این جانب از جناب عالی است».

خانه عکاسان ایران واحدی دولتی در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی است که در اواخر دهه شصت توسط احمد ناطقی تحویل گرفته شد. ایشان با برخورداری از طرح و برنامه ها و همچنین مدیرانی شایسته، در 23 شهریورماه سال 1373 عنوان " خانه عکاسان ایران " را برای این واحد برگزید و 15 سال در آن به فعالیت هایی چون: راه اندازی بانک عکس و اسلاید، آموزش، انتشارات، فروشگاه، مسابقات و جشنواره ها، نمایشگاه عکس، لابراتوارهای تخصصی و آموزشی، انجمن عکاسان فردا و … پرداخت و در مهرماه سال 1384 این عنوان به واسطه ی صدور حکمی از سوی حسن بنیانیان -ریاست وقت حوزه هنری- از ایشان سلب و به رسول اولیازاده واگذار شد و این سلب و واگذاری مسئولیت امروز پس از نه سال تلاش و فعالیت ریاست سابق به " احسان باقری " رسید.

سید احسان باقری متولد 23 شهریور 1360 در محله شمیران است. وی دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته روان شناسی مشاوره می باشد.
" پایگاه عکس چیلیک " برای این مدیر جوان و پرتلاش، حضوری مفید و موفق در عرصه مدیریت بر این مسند عکاسی آرزومند است.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید