احكام صادره خلیل امامی و عباس علیپور اجرا نخواهد شد

با پس گرفتن شكایت‌ها و مختومه شدن پرونده، حكم صادره در باره‌ی خلیل امامی و عباس علیپور اجرا نخواهد شد.

به گزارش " پایگاه عکس چیلیک " به نقل از دبیرخانه انجمن عکاسان ایران، در پی انتشار یادداشتی توهین آمیز علیه یكی از عكاسان كشور و طرح شكایت او در محاكم دادگستری كه به محكومیت دو عكاسِ نویسنده و منتشر كننده آن یادداشت منجر شد و صدور این حكم در دادگاه بدوی (كه قابل تجدید نظر نیز بود) در فضای رسانه‌های مجازی داخلی و خارجی انعكاس نسبتاً گسترده‌ای یافت؛ از سوی کارشناسان کمیته حقوقی انجمن عكاسان ایران، ‌انجمن صنفی عكاسان مطبوعاتی و سردبیر نشریه عكس به منظور جلوگیری از سوء استفاده‌های بیشتر و حل مساله در فضایی صنفی و خارج از غوغا سالاری،‌ اقدام به گفت و گوهای چندی با طرفین ماجرا نموده و خواستار پایان یافتن آن شدند.

این میانجیگری و وساطت مشفقانه پس از ساعت ها گفت وگوی طرفین با حسن نیت و همچنین همکاری و حکمیت سایرین به پس گرفتن شكایت‌ها از طرفین و مختومه شدن پرونده انجامید و به این ترتیب حكم صادره در باره‌ی خلیل امامی و عباس علیپور اجرا نخواهد شد.
پرونده ای که متاسفانه! با سیر غیرمنطقی و نگاه غیرکارشناسانه برخی اشخاص حقیقی و حقوقی در مجاری واقعی و شبکه های الکترونیکی به منتهایی غیرقابل باور برای شخصیت فرهنگی طرفین درگیر منجر شده بود و بازتاب هایی ناصواب برای ناشرین اخبار این رویداد به همراه داشت.

گفتنی است: تمامی مراحل طرح دعوی، دادرسی و ابلاغ دادنامه پیش از انتصاب محمد علی حضرتی به عنوان مدیر كل میراث فرهنگی استان قزوین صورت گرفته بود كه در فضای رسانه‌ای به شكل شكایت مدیر كل میراث فرهنگی علیه دو عكاس منتشر شده بود.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید