عیادت جمعی عکاسان از استاد منوچهر یگانه دوست

عیادت جمعی عکاسان از استاد منوچهر یگانه دوست

جمعی از عکاسان جوان و پیشکسوتان عکاسی با حضور در منزل استاد منوچهر یگانه دوست با ایشان دیدار و از وی عیادت کردند.
به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، همزمان با عصر روز پنجشنبه 18 آذر ماه جاری تنی چند از عکاسان جوان در کنار پیشکسوتان عکاسی از عکاس بازنشسته استاد منوچهر یگانه دوست دیدار و عیادت کرده و با اهدای لوح و هدیه از سالها تلاش ایشان در عرصه عکاسی مراتب قدرشناسی خود را اعلام نمودند.

در این دیدار پس از معرفی و مرور و تشریح خدمات ارزنده ایشان برای حاضرین، ابتدا لوح تقدیری از طرف عکاسان حاضر به حضور ایشان و همسر بزرگوارشان تقدیم شد و در ادامه مجموعه عکس های ایشان از نگاه همسفران با تور عکاسی چیلیک به محضرشان تقدیم شد.
عیادت جمعی عکاسان از استاد منوچهر یگانه دوست
استاد منوچهر یگانه دوست متولد فروردین ماه سال 1319 در تهران هستند و از دوران نوجوانی علاقمندانه عکاسی را تجربه کردند و با فعالیت پیگیر و ممارست در امر عکاسی و آموزش های لابراتواری توانستند در خبرگزاری ج.ا.ا (پارس) مشغول بکار شوند. ایشان در طی دوران عکاسی شان از خطوط ریلی راه آهن در کشور، چهره دولتمردان وقت، تهیه گزارش های تصویری و عکس خبری از مراسم های دولتی، حج تمتع و آیین ها و مناسک این مراسم به ویژه کوچه بنی هاشم و … نماهایی زیبا و عکس هایی موفق را ثبت کنند.
استاد یگانه دوست با وجود ضعف ناشی از عوارض کهولت سن یکی از همسفران تور عکاسی چیلیک به شمار می آید که در سفرهایی به مقاصد: شیراز، همدان، تاکستان، خوانسار، ورامین، زنجان، ابیانه، کویر مرنجاب و مازندران بسیاری از عکاسان و دانشجویان خاطرات خوشی را از راهنمایی ها و تجارب ایشان در ذهن دارند.
ایشان در ضمن سالهای گذشته با روحیه ای بالا و حضوری فعال در گروه ها و تشکیلات عکاسی از تاثیرات جسمی بیماری پارکینسون آزرده شده و ظرف روزهای گذشته به دلیل اختلال دستگاه گوارش و نظام عملکرد کلیه ها نیز تحت نظر پزشک معالج شان دوره درمان را سپری می کنند.
عیادت جمعی عکاسان از استاد منوچهر یگانه دوست
در طی دیدار و این عیادت عکاسان و علاقمندانی چون: حبیب ا.. تاجیک، محمدگل جامجو، محمد نیک عهد، محمدرضا زارع، ابراهیم باقرلو، محمدرضا خرازی، شهرام فرهمندصفت، روح ا.. سنجرانی، سیدمحمدمهدی حسینی، جواد میرزاپور، میترا محمدی، اعظم حشمتی، سمیه هاشمی، مریم خداوردی، آزاده گلابگیران، مهدی سروری حضور داشتند و مراتب احترام خود را به حضور استاد منوچهر یگانه دوست و خانواده ایشان ابراز داشتند.
پایان بخش این دیدار بیان خاطرات ماموریت های عکاسی و فراز و فرودهای حین کار و مسئولیت پذیری عکاسان در نسل ایشان بود که حاوی نکاتی ارزشمند از دوران حاکمیت انسانیت و اخلاق در میان اهالی هنر عکاسی بود.
عکاسان جوان و پیشکسوتان عکاسی در نهایت پس از ثبت عکس گروهی با استاد و خانواده وی، برای ایشان و خانواده آرزوی سلامت و سعادت کردند و این دیدار ساعتی مانده به اذان مغرب پایان پذیرفت.

منبع: پایگاه عکس چیلیک





نظرات (1)

 • اعظم حشمتي

  |

  كار ارزشمندي انجام شد، تا ياد بزرگان را تا زنده اند گرامي داريم و قدر دان حضور شان باشيم تا بجز كهولت سن و دردهاي آن درد ديگري را احساس نكنند.
  اميدوارم جامعه عكاسان ايران در آستانه « 10 روز با عكاسان » ياد كنند و قدر بدانند بزرگان عكاسي ايران را.
  با آرزوي سلامتي براي استاد يگانه دوست.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید