افتتاح جشنواره فیروزه در تبریز

abbasi.jpg


اولین جشنواره بین‌المللی عکس فیروزه عصر روز دوشنبه، 15 مهر، در سینما قدس تبریز پس از سخنان مقامات رسمی شهر تبریز افتتاح شد.

عبدالاحد بهارلونژاد معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار تبریز گفت: عكاسان جشنواره بین‌المللی فیروزه می‌توانند به روند ثبت جهانی آثار تاریخی تبریز به ویژه بازار بزرگ تبریز در یونسكو سرعت ببخشند.

محمدعلی ذبیحیان فرماندار تبریز در گفتگو با ستاد خبری نخستین جشنواره بین‌المللی عكاسی فیروزه تبریز را مهد هنر عكاسی در ایران دانست و حضور بیش از 220 عكاس داخلی و خارجی در تبریز را نوید بخش روزهای بهاری در اولین روزهای فصل پاییز دانست.

در اولین روز این جشنواره اسماعیل عباسی کارگاهی را برگزار کرد و پس از برگزاری کارگاه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز جشن تولد شصت و یکمین سال تولد وی را برگزار کرد.

180 نفر شرکت کننده در این مسابقه از امروز صبح عکاسی از سطح شهر و بازار را شروع کرده اند و تا چهارشنبه عصر ادامه می‌دهند.

قرار است امروز نیز کارگاه هایی با حضور اسماعیل عباسی و محسن راستانی برگزار شود.

يادداشت حسن سربخشيان

عکس: محمد خيرخواه


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید