1. خانه
  2. اخبار
  3. از میان رسانه ها
  4. انتشار فراخوان دومین دور جشنواره عکس و پوستر «تعاون»
انتشار فراخوان دومین دور جشنواره عکس و پوستر «تعاون»
منبع: خبرگزاری مهر –
شناسهٔ خبر: ۲۷۸۴۰۶۸ –
هنر > موسیقی و هنرهای تجسمی

دبیرخانه جشنواره ادواری عکس و پوستر «تعاون» پس از برگزاری دور نخست و معرفی عکاسان راه یافته به نمایشگاه، فراخوان دومین دور این جشنواره ادواری را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری رسانه های تخصصی عکس و عکاسی به محوریت «پایگاه عکس چیلیک» (Chiilick.com) اقدام به برگزاری دومین دور جشنواره ادواری عکس و پوستر «تعاون» کرده است.

حمدالله رستمی مدیر جشنواره، محمد نیک عهد کارشناس مفهومی آثار و مهدی سروری دبیر این دوره از جشنواره خواهند بود.

معرفی تصویری واژه تعاون در مصادیق زندگی روزمره، تعاون اصالتی رفتاری در فرهنگ ایرانی اسلامی، تعاون کلید طلایی عرصه های اقتصادی و اجتماعی، تعاون جریان جاری طبیعت در زیستگاه انسان و محیط، تعاون» انسجام  بخش نیازها و آرمان های مشترک جامعه از جمله مضامین مورد نظر جشنواره هستند.

ضوابط عمومی شرکت در جشنواره

دبیرخانه از تمامی عکاسان و اهالی گرافیک، طراحان، دانشجویان و علاقمندان برای شرکت در این رویداد دعوت می کند.

برگزارکننده از پذیرش فایل های منتخب دیگر جشنواره ها معذور است. تشخیص در این مورد با نظر کارشناس و دبیر جشنواره، در هر مرحله منجر به حذف اثر خواهد شد.

شرکت کنندگان متعهد می شوند در کنار فایل های ارسالی عکس ها، در قالب یک فایل متنی اطلاعاتی چون: نام و شهرت، نشانی الکترونیکی(ایمیل)، شماره ملی، شماره همراه و ثابت، نشانی دقیق پستی(استان، شهر، منطقه، …) همراه با کدپستی ده رقمی و تحصیلات خود را به عنوان فایل اول ارسال کنند. (فایل اول متن(اطلاعات شرکت کننده+ فایل دوم به بعد آثار)

نامگذاری فایل های ارسالی با حروف انگلیسی و با تلفظ پارسی(فینگیلیش) با: نام خانوادگی و نام کوچک و شمارگان ارسالی انجام می شود. مثل: Sobhan Azadi۱- Sobhan Azadi۲  Sobhan Azadi۳

برگزارکننده به هر قطعه فایل راه یافته، مبلغی معادل پانصدهزار ریال به عنوان حق التالیف اختصاص خواهد داد که این رقم به حساب صاحب اثر راه یافته واریز خواهد شد.

ارسال فایل به دو شکل ممکن است:

ارسال از طریق پست الکترونیکی به نشانی های: Taavon۹۴@Gmail.com و Taavon۹۴@Yahoo.com ارسال پستی لوح فشرده به نشانی: صندوق پستی پایگاه عکس چیلیک تهران، صندوق پستی: ۴۶۸۴-۱۵۸۷۵

مسئولیت ارسال صحیح و اطلاع از دریافت فایل برعهده شرکت کننده است و برگزارکننده با وجود اطلاع رسانی، مسئول اختلال در شبکه و عدم ارسال صحیح و ناموفق آثار نیست.

برگزارکننده در صورت تامین کیفی آثار، سعی می کند تا در بخش های عکس و پوستر و نمایشگاه آثار راه یافته، نزدیک به ۱۰۰قطعه اثر را در نمایشگاه سالانه اختتامیه به نمایش بگذارد.

برگزارکننده تعهد می نماید مجموعه آثار منتخب را در قالب لوح فشرده چندرسانه ای (مالتی مدیا) و یا الگوی کتاب، منتشر کرده و یک نسخه از آنرا در اختیار صاحبان اثر قرار دهد.

برگزارکننده ضمن دارا بودن حق چاپ، نشر، استفاده و نمایش آثار راه یافته به نمایشگاه، نسبت به حق درج نام مالک عکس/پوستر خود را متعهد می داند.

دبیرخانه فقط فایل هایی را که برابر با محتوای مفاد اعلام شده فراخوان به ویژه در بند دوم مقررات عمومی و بند ششم مقررات اختصاصی رعایت کرده باشند، کدگذاری کرده و به مرحله داوری ارسال خواهد کرد.

اگر چه شرکت کنندگان بایستی اهتمام داشته باشند تا پیش از پایان یافتن زمان اعلام شده نسبت به ارسال فایل اقدام کنند، با این وجود احتمال تمدید ده روزۀ مهلت، در این دور از جشنواره ممکن به نظر می رسد.

آیین نامه اختصاصی شرکت در بخش عکس جشنواره

آثار ارسالی در این جشنواره به صورت تک عکس ارزیابی و گزینش می شوند.

حداکثر تعداد آثار ارسالی هر شرکت کننده ۵ قطعه فایل، تعیین شده است.

عکس های ارسالی بدون هیچ گونه توضیح در پیوست، مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرند.

عکاس به عنوان مالک فایل های ارسالی موظف است پس از اطلاع از راه یابی اثر حداکثر تا ۷۲ ساعت نسبت به ارسال/ تحویل فایل اصلی اقدام کنند. عدم ارسال/ تحویل در زمان یاد شده به منزله انصراف از حضور است.

ارسال کننده، فایل ها را می بایست در اندازه ۱۲۰۰پیکسل/۶۰۰کیلوبایت/اگزیف دار(اطلاعات فنی ثبت) با فرمتJPG ارسال کنند.

رویکرد جشنواره مستند است. از این رو عکس هایی حاوی روایت در یک چیدمان، ارایه در منظر فتوآرت، ارسال مجموعه عکس و ارایه خارج از چهارچوب های موضوع نظر برگزارکننده و تعریف جایگاه مستند پذیرفته نیست و در مرحله کارشناسی پیش از داوری حذف خواهند شد. همچنین هرگونه ویرایش مخدوش به اصالت عکس که سندیت عکس را باطل کند، به حذف اثر از داوری منجر خواهد شد.

دبیرخانه در شرایط پیش بینی نشده سعی می کند رضایت خاطر عکاس را تامین کند. البته در صورت نیاز و تشخیص، از نظر مشورتی کارشناس جشنواره و دبیر و نماینده داوران بهره برده و در نهایت تعیین کننده رای نهایی است.

آیین نامه اختصاصی شرکت در بخش پوستر جشنواره

استفاده از معانی مفهومی و نمادهای تصویری برگرفته از موضوع ها و مضامین ذکر شده در فراخوان برای برگزارکننده در اولویت است.

مضامین و نشانه های به کار گرفته شده بایستی در چهارچوب قوانین کشور بوده و تشخیص معنا در این زمینه با کارشناس جشنواره، دبیر و نماینده گروه داوران است.

تعداد فایل ارسالی برای هر شرکت کننده حداکثر ۳ قطعه است.

ارسال کننده اثر به عنوان صاحب اثر و مالک طرح شناخته شده و مسئولیت هرگونه پاسخ به ادعاهای مطروحه در زمینه آثار ارسالی با ارسال کننده و مراجع ذی صلاح است.

اندازه فایل پوسترهای ارسالی نبایست کوچکتر از ۴۰ در ۴۰ سانتیمتر و بزرگتر از ۱۰۰ در ۷۰ سانتیمتر باشد.

فایل های ارسالی برای داوری می بایست در اندازه ۱۵۰۰ پیکسل و ۷۵۰ کیلوبایت تنظیم شده و اثر نهایی برای تحویل به دبیرخانه در فرمت های JPGیا PDF  ، مد رنگی CMYK و با ۳۰۰ DPIتنظیم و تحویل شود.

دبیرخانه جشنواره تعاون، این حق را دارد که با نظر صاحب اثر، ابعاد پوستر انتخابی را منطبق با شرایط ارایه، تغییر دهد.

آخرین مهلت ارسال فایل پوستر(با اجرای اصلی): ۱۰ آبان ماه سال ۱۳۹۴

نحوه ارسال فایل پوسترها

ارسال با پست الکترونیکی به نشانی های: Taavon۹۴@Gmail.com و Taavon۹۴@Yahoo.com و ارسال پستی لوح فشرده حاوی مشخصات شرکت کننده (مطابق بند پنجم و هشتم ضوابط) و فایل آثار به نشانی: صندوق پستی پایگاه عکس «چیلیک»، تهران، صندوق پستی: ۴۶۸۴-۱۵۸۷۵

جوایز بخش عکس

عنوان نگاه برتر: در بخش عکس: مدال تعاون، لوح قدردانی همراه با کارت اعتباری به مبلغ ده میلیون ریال

عنوان نگاه ویژه: به صاحب دو قطعه عکس: لوح تقدیر همراه با کارت اعتباری دو ونیم میلیون ریالی و بُن تهیه کتاب از پایگاه تخصصی کتاب عکس

به تمامی آثار راه یافته به نمایشگاه ضمن اعطای گواهی حضور، مبلغ پانصدهزار ریال به عنوان حق تالیف اثر به حساب عکاس واریز خواهد شد.

توجه: پرداخت حق التالیف در بخش های گوناگون هر دوره در جوایز اعطایی به نگاه برتر و نگاه ویژه لحاظ شده و واریز مستقلی صورت نمی گیرد.

جوایز بخش پوستر

عنوان اعلان برتر: در بخش پوستر: مدال تعاون، لوح قدردانی همراه با کارت اعتباری به مبلغ ده میلیون ریال

عنوان طرح وایده ویژه: به صاحب سه قطعه پوستر، لوح تقدیر همراه با کارت اعتباری دو میلیون ریالی

به تمامی آثار راه یافته به نمایشگاه ضمن اعطای گواهی حضور، مبلغ پانصدهزار ریال به عنوان حق تالیف اثر به حساب مالک اثر واریز خواهد شد.

پرداخت حق التالیف در بخش های گوناگون هر دوره در جوایز اعطایی به اعلان برتر و طرح وایده ویژه لحاظ شده و واریز مستقلی صورت نمی گیرد.

نشانی دبیرخانه: دفتر رسانه پایگاه عکس «چیلیک»(Chiilick.com)، تهران، صندوق پستی: ۴۶۸۴-۱۵۸۷۵

پیشین
جشنواره عکس و پوستر «تعاون» فراخوان داد
پسین
مردی که به دوربین‌ها لبخند می‌زد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست