« انتهای زمین » با عکس‌های ۶۸ عکاس افتتاح می‌شود

« انتهای زمین » با عکس‌های ۶۸ عکاس افتتاح می‌شود

«انتهای زمین» با عکس‌های ۶۸ عکاس افتتاح می‌شود

پنجمین نمایشگاه گروهی عکاسان رسانه با عنوان «انتهای زمین» ۲۷ مرداد در نگارخانه زمستان خانه‌ هنرمندان ایران گشایش می‌یابد.

خبرگزاری فارس: «انتهای زمین» با عکس‌های ۶۸ عکاس افتتاح می‌شود

 

به گزارش تجسمی خبرگزاری فارس، پنجمین نمایشگاه گروهی عکاسان رسانه با عنوان «انتهای زمین» عصر روز دوشنبه 27 مرداد ماه در نگارخانه زمستان خانه‌ی هنرمندان ایران گشایش می‌یابد.

در این نمایشگاه تعداد 68 عکاس با 74 قطعه عکس رنگی و سیاه سفید در اندازه 50 در 70 سانتیمتر عکس‌های برتر خود را از موضوع فرم و هندسه دور و نزدیک طبیعت کویر پس از ارائه و گذر از مراحل ارزیابی به نمایش می‌گذارند.

مدیر مسئول پایگاه عکس چیلیک با دعوت از هنرمندان، عکاسان و اعضای هیات مدیره انجمن‌های عکاسی کشور و همچنین مدیران فرهنگی، هنری درخواست کرد تا با حضور در این نمایشگاه برای دقایقی چند شرایط گفت وگوی آسان و مستقیم را با صاحبان استعداد جوان فراهم آورند.

مهدی سروری هدف از برگزاری این نمایشگاه گروهی را معرفی زیبایی‌های پنهان طبیعت گرم و خشک کویر برشمرد و اظهار داشت: جوان، نقطه آغاز نوگرایی و خلاقیت است و هدایت نگاه جوانان در سلسله تورهای عکاسی این رسانه توانسته است مولد نمایشگاه‌هایی اندیشه محور از منظری نو برای بیننده باشند.

سروری با اشاره به نمایشگاه‌های برگزار شده توسط عکاسان این رسانه با عناوین «جشنواره تورهای عکاسی چیلیک»، «همچو این می»، «سبز سرخ» و «نگذاریم! خاطره شود» ضرورت توجه به نگاه نوجو و خلاق جوان را یادآور شد.

وی حضور عکاسان صاحب کسوت و مسئولیت را در حرکت‌هایی اینچنین، بهترین مشوق و هادی برای عکاسان موفق برشمرد و این مهم را نشانه‌ای از شناخت روحیه، درک نیاز عمیق، تقدیر از استعداد، توان و تلاش جوانان موفق دانست.

در بخشی از قاب ابتدای این نمایشگاه آمده است: «آنچه را همگان با مشاهده کویر و دریافت این بخش از خلقت حضرت پروردگار برداشته‌اند، دریافتی زیبا و درکی جذاب را برای چشمان بینا و فهم فعال به همراه داشته است ولی چیزی را که دکتر علی شریعتی از کویر برداشته، دریافتی متفاوت از سایرین بوده تا آنجا که می گوید کویر انتهای زمین است؛ پایان سرزمین حیات است».

اسامی عکاسان صاحب اثر در این مجموعه به این ترتیب است:

محمد آزادی، محمدرضا آقائی، مینا بازوار، ابراهیم باقرلو، فرزانه بی آزاران، سمیرا بیگدلی، مونا ثباتی، اکرم جمعی، هامان جوادی، یاسمن حسین‌پور، زهره حسینی‌جم، فاطمه حسینی لاهیجی، معصومه حضرتی، نازیلا حقیقتی، زهرا حیدری، مریم خادم بهمنیار، نیما خالدی کیا، محمدرضا خرازی، شیما خراسانی، زهرا خوش، علی ذهبی، امین رحمانی، محمدرضا رحیمی، بهادر رحیمی، علی روحانی، محمدرضا زارع، محسن زین العابدینی، محمدرضا سجادی، روح الله سنجرانی، مهدیه سیفی، پریسا شادمان، لادن شجاع، مرتضی شجاعی، ماهرخ شش بلوکی، حدیثه شعبانی، فاطمه شیخعلی میرالی، امیر شهرابی، لیلا صادقزاده، مهدی طاهری، منا عبدالله‌پور، حسین عصاری آرانی، سوگند عطاران، شجاع الدین علاالدینی، عرفان علیپور، ملیحه فرهادی، سارا فیروزی، احمد قاسمی، آزیتا قاسمی، محمد قدرتی وایقان، مهدی کاظمی خالدی، آیدا کیوانی، میران مباشری، مجتبی محسنی، میترا محمدی، حجت الله محمدی، سجاد معظمی گودرزی، مائده موحد، صادق موسوی، ایمان میری، فاطمه ندیمی، حمیدرضا نوروزی، سمانه نوری زاده، سودابه هارونی، علی هاشمی، سمیه هاشمی، سجاد هاشمی، امیرحسین هاشمی جاوید، مجید وفائی.

کتاب عکس این نمایشگاه نیز با عنوان «انتهای زمین» همزمان با گشایش این نمایشگاه رونمایی شده و در اختیار عکاسان صاحب اثر قرار می‌گیرد و آثار منتخب این نمایشگاه پس از تهران، عازم دیگر شهرستان‌های متقاضی و استان‌های کشور خواهد شد.

این نمایشگاه ساعت 17 روز دوشنبه 27 مردادماه در نگارخانه زمستان خانه ی هنرمندان ایران گشایش یافته و علاقه مندان می توانند تا پایان روز پنجشنبه 30 مردادماه جاری همه روزه از ساعت 14 تا 21 از این نمایشگاه دیدن کنند.

خانه هنرمندان ایران در تهران، خیابان طالقانی، خیابان شهیدموسوی شمالی، باغ هنر واقع شده است.

در کویر گویی به مرز عالم دیگر نزدیکیم…

در کویر، خدا حضور دارد..

انتهای پیام/

– See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930525000318#sthash.rkKtlJuY.dpuf


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید