1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. انتهای زمین در تاکستان
انتهای زمین در تاکستان

انتهای زمین در تاکستان

» سرویس: فرهنگی و هنری – تجسمی و موسیقی

نمایشگاه گروهی عکس «انتهای زمین»، با موضوع کویر با حضور سرپرست اداره ارشاد اسلامی شهرستان تاکستان و تعدادی از مدیران استان و مسئولین فرهنگی در نگارخانه بوستان مجتمع فرهنگی هنری امام علی(ع) گشایش یافت.

در این نمایشگاه ۳۴ عکس منتخب از ۳۴ عکاس همسفر در تورهای آموزشی و کارگاه های عکاسی «پایگاه عکس چیلیک»، در منطقه کویر نمایش گذاشته شده است تا مخاطب با جذابیت‌های این بخش گرم و خشک طبیعت کشور آشنا شود.

به گزارش ایسنا، مهدی سروری، دبیر برگزاری این نمایشگاه در حاشیه‌ی گشایش این نمایشگاه اظهار کرد: کویر نقطه‌ی اتصال بین آسمان و زمین است که زیبایی آن در نظر عموم مغفول مانده است. این نمایشگاه پس از گشایش در خانه‌ی هنرمندان ایران و نگارخانه‌ی کوثر سازمان صداوسیما اکنون در شهرستان تاکستان واقع در استان قزوین بر قرار است. قصد شده است که آثار این نمایشگاه در سایر شهرستان‌های متقاضی نیز به نمایش گذاشته شود.

سروری هدف از نمایش این آثار را در مراکز متقاضی و شهرستان‌های کشور، نمایش جلوه‌هایی بدیع و نگاه‌هایی حرفه‌ای و نوجویانه به وسعت کویر با نگاه عکاسان جوان بیان کرد و اظهار کرد: شاید دیگر زمان آن رسیده باشد که باور کنیم رسانه‌ی عکس بهتر از هر ابزاری می‌تواند در معرفی توانمندی‌ها و جاذبه‌های گردشگری و همچنین تعاریف و انتقال مفاهیم و انتظارات گام بردارد.

او افزود: «انتهای زمین» به اندازه‌ی بضاعت خود توانسته است آنچه درخور تعریف باشد را از ابعاد عکاسی، زیبایی‌شناسی و زمین‌شناسی و جاذبه‌های گردشگری در منطقه به نمایش بگذارد و مخاطب را برای لحظاتی با موسیقی سکوت این قدرت‌نمایی حضرت پروردگار در دل برهوت همراه کند.

سروری همچنین گفت: اسامی عکاسان منتخب مجموعه و صاحب اثر در این نمایشگاه به این ترتیب معرفی شده است: محمدرضا(امید) آقائی، ابراهیم باقرلو، فرزانه بی آزاران، سمیرا بیگدلی، اکرم جمعی، معصومه حضرتی، نازیلا حقیقتی، مریم خادم بهمنیار، نیما خالدی کیا، محمدرضا خرازی، زهرا خوش، محمدرضا رحیمی، محمدرضا زارع، حسین عصاری آرانی، امین رحمانی، پرستو عطرسائی، روح ا.. سنجرانی، فاطمه شیخعلی میرالی، شهرام فرهمند، محمدرضا فرهمند، سارا فیروزی، آزیتا قاسمی، محمد قدرتی وایقان، مهدی کاظمی خالدی، سیدعرفان علیپور، مجتبی محسنی، میترا محمدی، سجاد معظمی گودرزی، مائده موحد، سیدصادق موسوی، فاطمه ندیمی، مجید وفائی، سمیه هاشمی و امیرحسین هاشمی جاوید.

وی ادامه داد: همچنین بیننده‌ی این آثار همزمان با حضور در نگارخانه و مشاهده‌ی عکس‌ها می‌تواند از متن و نظرات عکاسانی مانند مسعود زنده‌روح‌کرمانی، افشین شاهرودی، محمدمهدی رحیمیان، سعید دستوری و کورش ادیم بهره‌مند شود.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه منتخب آثار گروهی عکس انتهای زمین دیروز ۲۰ مهرماه با حضور عکاسان و مدیران فرهنگی استان گشایش یافت و علاقه مندان می‌توانند تا پایان روز سه شنبه ۲۹ مهرماه همه روزه به جز جمعه ها از ساعت ۱۰ تا ۱۹ از این نمایشگاه در نگارخانه بوستان به آدرس تاکستان، خیابان ولیعصر(عج)، مجتمع فرهنگی هنری امام علی(ع) واقع شده است.

انتهای پیام

پیشین
اسامی عکاسان مدعو به اردوی عکس تعزیه لامرد
پسین
فراخوان سومین مسابقه ملی عکاسی نگاه سرخ

دیگر اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست