انجمن عکاسان مطبوعات درگذشت استاد پرتوی را تسلیت گفت

در پی خبر درگذشت هنرمند متعهد و عکاس فقید " عبدالحسین پرتوی " دبیرخانه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران متن تسلیتی را به دفتر " پایگاه عکس چیلیک " با این مضمون ارسال کرد:

انقلاب اسلامی، رهبر انقلاب، همافرها، پرتوی، پیروزی انقلاب، کوتاه ترین تعریف از مردی است که بزرگترین اتفاق قرن را در کشور ایران به ثبت رساند و برای همیشه ماندگار کرد.
عبدالحسین پرتوی مردی از خطه اردبیل که خوش رویی و معرفت او در میان تمامی نسل مطبوعاتی دوران خود و نسل بعد آن زبان زد است، او لحظه های بسیاری را از تاریخ ایران قبل و بعد سال 57 بدون هیچ کم و کاستی آنگونه که بود به تصویر کشید، تلاش وی همانند همکاران عکاسش فقط برای انجام وظیفه در طول دوره حرفه ای اش دیده می شود.
عکس دوران جنگ را در کیهان مدیریت کرد، پس از بازنشستگی به دعوت دکتر حسابی به بنیاد حسابی برای کمک فرهنگی رفت، عضو موثر هیات موسس انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران بود، …
و اینک پس از 8 سال عبدالحسین پرتوی:
تخت بیمارستان، تخت منزل، دستگاه اکسیژن و امروز پایان، سرنوشت او در حیاتش بود.
انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران ضایعه در گذشت هنرمند عکاس رسانه ای را به جامعه مطبوعاتی ایران تسلیت عرض نموده برای همسر و فرزندان بویژه سیاوش پرتوی که سالهای اخیر تیماردارش بودند، صبر و اجر الهی خواهان است.

                                                                                                      هیئت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید