برگزاری مراسم چهلم حسین پرتوی در بهشت زهرا (س)

برگزاری مراسم چهلم حسین پرتوی در بهشت زهرا (س)

» سرویس: فرهنگي و هنري – تجسمي و موسيقي
کد خبر: 93040302021
سه‌شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳ – ۱۵:۴۶

مراسم چهلمین روز درگذشت حسین پرتوی عکاس انقلاب، روز جمعه ششم تیرماه در بهشت زهرا (س) برگزار می‌شود.

سیاوش پرتوی فرزند این عکاس در گفت‌و‌گو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: مراسم چهلم پدرم روز جمعه ششم تیرماه ساعت 17 در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) و در محل مزار ایشان برگزار می‌شود.

در این مراسم دوستان، همکاران و خانواده این عکاس حضور پیدا خواهند کرد.

حسین پرتوی، خالق عکس معروف و تاریخی دیدار همافران ارتش با حضرت امام خمینی(ره) در مدرسه علوی در سال 57، پس از سالها تحمل درد و رنج بیماری در سن 72 سالگی درگذشت.

از جمله آثار این هنرمند می‌توان به عکس مربوط به بسته شدن فرودگاه به فرمان بختیار در ۴ بهمن ماه ۱۳۵۷، عکس مربوط به اعدام سران حکومت پهلوی در دبیرستان‌های علوی و رفاه، عکس مربوط به ورود امام خمینی (ره) به ایران در فرودگاه مهرآباد در روز۱۲ بهمن ۱۳۵۷ و عکس تاریخی و ماندگار مربوط به بیعت همافران با امام خمینی (ره) در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۵۷اشاره کرد.

مرحوم پرتوی همچنین برگزاری چندین نمایشگاه عکس با موضوعات انقلاب و دفاع مقدس، دریافت لوح تقدیر از نخستین جشنواره تخصصی مطبوعات ورزشی در ایران، دریافت لوح و تندیس از دومین همایش تجلیل از فجرآفرینان عاشورایی(بهمن ۱۳۸۵)، دریافت لوح و مدال در همایش راویان نور و بزرگداشت عکاسان انقلاب (بهمن ۱۳۸۶) و دریافت تقدیرنامه از فرمانده نیروی هوایی ارتش در آستانه بیست و نهمین سالروز بیعت همافران با امام خمینی (ره) در بهمن ۱۳۸۶ را در کارنامه‌ هنری خود دارد.

مرحوم حسین پرتوی سال‌ها از بیماری ALS رنج می‌برد.

borna ghasemi-14-114.jpg

 


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید