« برگهایی از تاریخ مشروطیت ایران » در نگارخانه مریم

« برگهایی از تاریخ مشروطیت ایران » در نگارخانه مریم

نمایشگاه عکس ” برگهایی از تاریخ مشروطیت ایران “ از عصر روز سه شنبه 13 مردادماه جاری در محل نگارخانه حضرت مریم(س) گشایش می یابد.
به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک “(Chiilick.com) نگارخانه حضرت مریم(س) با همکاری کتابخانه و موزه ملی ملک نمایشگاه عکس ” برگهایی از تاریخ مشروطیت ایران “ را برگزار می نماید.

« برگهایی از تاریخ مشروطیت ایران » در نگارخانه مریم

در این نمایشگاه که بر پوستر آن عنوان ” آثار غلامرضا عکاس ” دیده می شود، منتخبی از تصاویر نسخه خطی تاریخ مشروطیت ایران، تالیف حاج شیخ محمدمهدی شریف کاشانی(1333 قمری) متعلق به موزه ملی ملک در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

در قاب ابتدای این نمایشگاه آمده است:
این نسخه را می توان منبعی مهم در بازشناسی چهره و تصویر رجال قاجاری و به ویژه در دوران مشروطیت و پس از آن دانست. تصاویری که گاه منحصر به فرد می نماید. این تصاویر حاصل تلاش هنرمند عکاسی ست به نام غلامرضا عکاس. به کوشش وی است که تصاویر از رجالی که در کتاب نامی از آنان آمده، تهیه شده و در بخش مربوطه بر اوراق چسبانده شده است.
گزارش شریف کاشانی از وقایع مشروطیت در نوع خود اگر نه بی سابقه، که بی شک در حوزه روایت مشروطیت، کم سابقه است.

این نمایشگاه ساعت 16 تا 19 روز سه شنبه 13 مردادماه جاری گشایش یافته و علاقه مندان می توانند تا پایان روز شنبه 31 مردادماه همه روزه به استثنای روزهای تعطیل از ساعت 10 تا 19 از این نمایشگاه دیدن کنند.

نگارخانه مریم در تهران، خیابان کریمخان زند، نبش خیابان شهیداستادنجات الهی شمالی، بوستان حضرت مریم(س) واقع شده است.

 

 


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید