بیست و هفتمین تور عکاسی چیلیک به روستای افجه می رود

بیست و هفتمین تور عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” در فرودین ماه سال 1390 با حضور در مقابل دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” عازم منطقه لواسان و روستای افجه می شود.
روستای افجه در همسایگی منطقه لواسان واقع شده و با وجود آب و هوایی ییلاقی، از طبیعتی کوهستانی و جاذبه هایی طبیعی برخوردار بوده و همواره موضوعی مناسب برای عکاسی بوده است.
منطقه افجه در سال 1382 همراه با نام عکاس ایرانی ” کاوه گلستان ” بیشتر مورد طرح قرار گرفت.
عکاسی که در مسیر شناخت موضوع و ثبت واقعیت، مصمم بود و از میان گرایش های عکاسی، مستند را برگزید. عکاسی که در روزهای انقلاب  اسلامی سال 1357 عکس هایی ماندگار از موضوع های پیش رو آفرید و با وجود سکونت در خارج از کشور، در چندین مرحله به کشور بازگشت تا به قصد عکاسی عازم مناطق جبهه و جنگ شود و با دوربین و عکس ها آنچنان کند که عکاسان گواهی می کنند.
کاوه گلستان ی که در سال 1329 در شهر آبادان چشم به دنیا باز کرد و در 13 فروردین ماه سال 1382 در منطقه کردستان عراق به دلیل انفجار مین کشته شد.

بیست و هفتمین تور عکاسی چیلیک به روستای افجه می رود

بیست و هفتمین تور عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” صبح روز 11 فروردین ماه جاری، حرکت خود را همچون همیشه از مقابل دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” در تهران آغاز و با یاری خداوند همزمان با شامگاه همان روز به محل آغاز حرکت در مقابل دفتر پایگاه در تهران برخواهند گشت.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.

همچنین لازم به تاکید است که برنامه ریزی تورهای عکاسی این رسانه به شکل مستقل صورت گرفته و طراحی و برگزاری و اطلاع رسانی تورهای عکاسی چیلیک تنها توسط ” پایگاه عکس چیلیک ” بوده و مراتب اطلاع رسانی آن نیز از طریق این رسانه به اطلاع خواهد رسید.

این در حالی است که همسفران با مشارکت خود در انعکاس گزارش تصویری تور عکاسی، و حضور در دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده همسفران تجربه خواهند کرد.

لازم به ذکر است مبدا حرکت تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” از دفتر این رسانه واقع در ضلع شمالی میدان هفت تیر در تهران می باشد. تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک ” با هدف عکاسی از: شیراز، ابنیه کاشان، عکاسی شبانه از بناهای اصفهان، شالیکاری در مازندران، تالاب های انزلی و میانکاله، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل های گرگان، طبیعت آستارا و طبیعت منطقه کپورچال و … در دست طراحی و برنامه ریزی است.
علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر پيرامون نحوه برگزاری، می توانند با شماره های دفتر پایگاه: 02188348824 (ده خط) تماس حاصل کنند.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید