1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. بیست و هفتمین تور عکاسی چیلیک عازم روستای افجه شد
بیست و هفتمین تور عکاسی چیلیک عازم روستای افجه شد

همسفران و علاقمندان به شرکت در سلسله تورهای عکاسی، همزمان با صبحگاه پنجشنبه، در قالب بیست و هفتمین ” تور عکاسی چیلیک ” با هماهنگی های انجام گرفته، به قصد عکاسی از معماری سنتی  و اهالی روستای افجه و همچنین گرامی داشت یاد استاد ” کاوه گلستان “، هشتمین سال فقدان ایشان را با حضور همسرشان ” هنگامه گلستان “، از مقابل دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” عازم روستای افجه شدند.

روستای افجه در همسایگی منطقه لواسان واقع شده و با وجود آب و هوایی ییلاقی، از طبیعتی کوهستانی و جاذبه هایی طبیعی برخوردار بوده و همواره موضوعی مناسب برای عکاسی به شمار می آمده است.
منطقه افجه در سال ۱۳۸۲ همراه با نام عکاس ایرانی ” کاوه گلستان ” بیشتر مورد طرح قرار گرفت.

بیست و هفتمین تور عکاسی چیلیک عازم روستای افجه شد

عکاسی که در مسیر شناخت موضوع و ثبت واقعیت، مصمم بود و از میان گرایش های عکاسی، مستند را برگزید. عکاسی که در روزهای انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ عکس هایی ماندگار از موضوع های پیش رو آفرید و با وجود سکونت در خارج از کشور، در چندین مرحله به کشور بازگشت تا به قصد عکاسی عازم مناطق جبهه و جنگ شود و با دوربین و عکس ها آنچنان کند که عکاسان گواهی می کنند.

کاوه گلستان ” ی که در سال ۱۳۲۹ در شهر آبادان چشم به دنیا باز کرد و در ۱۳ فروردین ماه سال ۱۳۸۲ در منطقه کردستان عراق به دلیل انفجار مین کشته شد و پیکر این عکاس فقید در این روستا که به خاک سپرده شد.

بیست و هفتمین تور عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” صبح روز ۱۱ فروردین ماه جاری، حرکت خود را همچون همیشه از مقابل دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” در تهران آغاز و با یاری خداوند همزمان با شامگاه همان روز به محل آغاز حرکت در مقابل دفتر پایگاه در تهران برخواهند گشت.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.
همچنین لازم به تاکید است که برنامه ریزی تورهای عکاسی این رسانه به شکل مستقل صورت گرفته و طراحی و برگزاری و اطلاع رسانی تورهای عکاسی چیلیک تنها توسط ” پایگاه عکس چیلیک ” بوده و مراتب اطلاع رسانی آن نیز از طریق این رسانه به اطلاع خواهد رسید.
این در حالی است که همسفران با مشارکت خود در انعکاس گزارش تصویری تور عکاسی و حضور در دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده همسفران تجربه کرده و همچنین امکان حضور در نخستین جشنواره تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک را نیز خواهند داشت.
لازم به ذکر است مبدا حرکت تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” از دفتر این رسانه واقع در ضلع شمالی میدان هفت تیر در تهران می باشد. تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک ” با هدف عکاسی از: شیراز، عکاسی شبانه از بناهای اصفهان، شالیکاری در مازندران، تالاب های انزلی و میانکاله، پل ورسک و شیرگاه، ابنیه کاشان، عشایر دشت مغان، جنگل های گرگان، طبیعت آستارا و طبیعت منطقه کپورچال و … در دست طراحی و برنامه ریزی است.
علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری، می توانند با شماره های دفتر پایگاه: ۰۲۱۸۸۳۴۸۸۲۴ (ده خط) تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تورهای عکاسی ” ایـنـجـا ” کلیک کنند

پیشین
نخستین جشنواره تورهای عکاسی « چیلیک » برگزار می شود
پسین
بیست و هفتمین تور عکاسی چیلیک در افجه برگزار شد

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست