1. خانه
  2. اخبار
  3. اخبار ویژه
  4. تجربه زندگی با عشایر در تور عکاسی از عشایر
تجربه زندگی با عشایر در تور عکاسی از عشایر

کارگاه عکاسی از عشایر در قالب نود وهشتمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ شهریورماه در استان لرستان برگزار می شود.
در این سفر گروهی عکاسان و علاقمندان عصر روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه از تهران عازم شده و با هدف تجربه عکاسی مستند در موقعیت های سیاه چادر عشایر در ارتفاعا منطقه کوهستانی و حومه محل اسکان عشایر بختیاری در ضمن هماهنگی های به عمل آمده به عکاسی می پردازند.
محوری ترین بخش این سفر گروهی عکاسی « تجربه زندگی با عشایر در تور عکاسی از عشایر » است که منجر به درک هرچه بهتر موضوع در منظر ذهن و نگاه عکاس خواهد بود که اصلی اساسی در عکاسی مستند و عکاسی از عشایر به شمار می رود.

پایگاه عکس چیلیک (Chiilick.com) پس از گذر از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک، در نظر دارد تا جهت دستیابی به بخش تکمیلی اهداف با دومین دور برگزاری تورها، نودوهشتمین تور عکاسی این مرکز را در قالب یک نشست توجیهی پیش از موعد تور و یک نشست آموزشی پس از برگزاری تور برای عکاسان و همسفران در موقعیت زندگی عشایر بختیاری استان لرستان برگزار نماید.
از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک »  شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند و مردم شناسی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.

لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، مستقل صورت گرفته و مراتب اطلاع رسانی آن برای حضور همسفران در سطوح گوناگون: دانشجویان، علاقه مندان، هنرجویان، عکاسان و … از طریق دفتر پشتیبانی این رسانه خواهد بود.

این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور عکاسی و حضور در دفتر « پایگاه عکس چیلیک » نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده همسفران تجربه خواهند کرد.

تورهای آتی « پایگاه عکس چیلیک »  با هدف عکاسی از: روستانشینان کردستان ، تاسوعاوعاشورای حسینی، ییلاق ماسال، طلوع در کویر ، عکاسی پاییزی، جمعه بازار و روستای اَرده، ماهیگیران خزر ، آبگیر الندان، ارومیه، بوشهر، پل ورسک و شیرگاه، طبیعت جنگلی کپورچال، جزیره قشم، آجرپزی و خشت زنی، اردبیل، تبریز و کندوان و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری، می توانند با شماره های دفتر پایگاه: ۸۸۳۴۸۸۲۴ (مسئول تور۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷) تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی مستند در استان لرستان « ایــنجــا » کلیک کنند.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

پیشین
روایت حسن قائدی از ۱۹ آگوست به افق گرینویچ
پسین
گرامی داشت روز عکس تاریخی در خانه عکاسان کاشان

دیگر اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست