کویر مرنجاب تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک Chiilick.com
79- عکاسی طلوع در کویر مرنجاب

79- عکاسی طلوع در کویر مرنجاب

کویر یکی از گونه های اعجاز طبیعت است و کویر مرنجاب از جمله این اعجاز طبیعی است که گاه دوربین های عکاسی ” چیلیک، چیلیک ” تلاش خود را می کنند تا وسعت روح و عمق درک این اعجاز طبیعت را در عکس بنشانند.
کویر مرنجاب در استان اصفهان واقع شده و همجوار با شهر کاشان است که از سوی شمال به دریاچه نمک شهرستان آران و بیدگل، از سمت غرب به کویر مسیله و دریاچه های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بندریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان های آران و بیدگل و کاشان منتهی می شود.
این کویر یکی از زیباترین جاذبه های اکوتوریستی ایران محسوب می شود که تپه های شنی بلند و پوشش گیاهان شور تاق و گز و بوته های قیچ آن، جلوه ی زیبایی به این منطقه بخشیده است. دریاچه نمک آران از دیگر نقاط دیدنی این منطقه به شمار می آید.
بنای کاروانسرای مرنجاب که به دستور شاه عباس صفوی در کنار قنات مرنجاب بنا نهاده شده از جمله آثار تاریخی موجود در منطقه است که ایستگاه استراحت و نقطه آغازین سفرهای کویری است.
گروه همسفران پایگاه عکس چیلیک عکاسی از طلوع در کویر در این سفر می کوشند تا با برنامه ریزی مناسب و منسجم امکان حضور سحرگاهی و درک زمان طلوع را در این تور برای همگان فراهم نمایند.
عکاسی طلوع در کویر مرنجاب تجربه ای شیرین با خاطراتی خوش از نمونه ثبت هایی است که در سال گذشته توانست با نمایشگاه گروه انتهای زمین در قالب نمایشگاه و کتاب پذیرای نزیدک به یکصد قطعه عکس از 93 عکاس همسفر با تورهای عکاسی چیلیک باشد.

کویر مرنجاب

عکاس: محمدرضا زارع ( از مجموعه آثار نمایشگاه انتهای زمین )

نظرات (6)

 • محمد رضا

  |

  كوير در سفر قبلي همراه با پايگاه عكس چيليك چنان هديه زيبايي به من داد كه دلم را با خودش برد هديه اي به اندازه همه سالهايي كه نديده بودمش.
  در اين انديشه ام كه اينبار كه همراه با اين تور شوم، دستان سخاوتمند كوير چه تحفه اي به من خواهد داد.
  شيريني اين فكر را هر لحظه تا حضور در اين تور با خودم خواهم داشت و اميدوارم دست پر اين سفر برگردم.

  پاسخ

 • مریم

  |

  در اولین سفر کویرم که خوشبختانه همراه با گروه چیلیک بود بسیار لذت بردم و یادکرفتم.آرامش کویر, سکوت کویر, پاک و بی انتها بودن کویر همه و همه باعث میشد که تو را مشعوف و متحیر کند.
  خاطرات بسیارخوبی همچون سفرهای دیگر چیلیک که امیدوارم تکرار کردد.

  پاسخ

 • مهری راست قدم

  |

  کویر ظاهرا ساکت انتظار ما را می کشید ودر لحظه بود که با جمعی از دوستان عکاس وهیا هویی که ناشی از بالا رفتن از رمل ها بود سکوت زیبای او را شکستیم اما باز هم با مهربانی و آغوش باز دامن پر مهرش را برای ما گسترد وعامل همه اینها کسی نبود به جز آقای سروری مهربان که با زحمت بسیار باز هم با یک تور دیگر بانی عکسهای کویری گردید از ایشان بسیار سپاسگزارم .

  پاسخ

 • نهلا نیاورانی

  |

  سفر بسیار خاطره انگیز و پرباری بود؛ و خصوصا برگزاری جلسه نقد و بررسی آثار ثبت شده در سفر ، ارزش این سفر رو کامل کرد و برای من بسیار سودمند بود

  پاسخ

 • جواد میرزاپور

  |

  سخت است بیان حس هایی که حسشان کردی در قالب واژه ها و کلمات، نمی شود حس لمس رمل ها زیر پاهایت را با کلمات بیان کرد، فرو رفتن انگشتانت در شن ها و حس گرمی سطح رمل ها و سردی آن وقتی پاهایت کمی فرو می رود… آرامش بی انتهایش… و تازگی بی نهایتش… بخشندگی کویر در هدیه نگاه و دیدی نو را سراغ ندارم در طبیعت… هر قدر که جلو تر می روی عطش چشمانت بیشتر می شود و دوربین حریص تر که مدام فریاد “چیلیک ” برآورد…
  مثل کویر را سراغ ندارم…

  پاسخ

 • طیبه خداوردی

  |

  سفر بسیار خوب و مفیدی بود. خوشحالم که با دوستانی همسفر شدم که فارغ از هرگونه تنگ نظری حضورعکاسان آماتوری چون بنده را در کنار خود پذیرفته و دلسوزانه راهنمایی کردند.
  از جناب سروری بزرگوار نیز که عاشقانه به عکس و امر عکاسی می پردازند و با برگزاری چنین تورهایی، محیطی سالم و امن جهت کسب تجربه فراهم می کنند، بسیار سپاسگزارم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید