تجليل از پنج عكاس برتر كشور

در اولين يادواره عكس ياران حسين (ع) صورت مي‌گيرد

تجليل از پنج عكاس برتر كشور

خبرگزاري فارس: همزمان با برپايي اولين يادواره عكس ياران حسين (ع) در خرداد ماه سال آينده از پنج عكاس برجسته كشور تقدير مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي يادواره عكس ياران حسين (ع)، عليرضا كريمي صارمي دبير يادواره با اعلام اين خبر گفت: در اولين دوره اين يادواره از پنج عكاس برجسته‌اي كه آثارشان منطبق با اهداف و برنامه‌هاي يادواره ارايه شده قدرداني مي‌شود.
وي ادامه داد: دبيرخانه يادواره در نظر دارد تا آثار شاخص عرصه عكس را با موضوع ارزش‌هاي والاي نهضت امام حسين (ع) و تجليات و تاثيرات فرهنگ شهادت و عاشورا گردآوري كند.
صارمي با اشاره به لزوم توجه به موضوعاتي چون باورهاي حسيني در فرهنگ و رفتارهاي فردي و اجتماعي و احساس امنيت در مكتب حسيني در جامعه معاصر تصريح كرد: موسسه ناجي هنر و نيروي انتظامي كشور با توجه به اهميت و ضرورت توجه به فرهنگ شهادت و عاشورا و نيز جايگاه تاثير‌گذار و جهت بخش باورهاي حسيني در تحكيم و تقويت مناسبات سالم اجتماع، اهتمام به آئين‌ها و سنن ملي و ترويج شعائر ديني، يادواره عكس ياران حسين (ع) را پيش‌بيني كرده است.
دبير اولين يادواره عكس ياران حسين (ع) عنوان كرد: ستاد برگزاري يادواره در نظر دارد علاوه بر شناسايي آثار برتر عرصه عكاسي با موضوع فرهنگ عاشورا و نهضت امام حسين (ع) برنامه‌هاي جنبي نيز با هدف تقويت ابعاد تحليلي و پژوهشي «هنر، عكس و عاشورا» طراحي كند.
وي اضافه كرد: آثار منتخب يادواره در قالب نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد و آثار گردآوري شده در قالب كتاب منتشر مي‌شود


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید