استاد محمدحسین(منوچهر) افتخاریان درگذشت

در کمال تاسف و تاثر مطلع شدیم استاد محمدحسین (منوچهر) افتخاریان ، پژوهشگر فرهیخته ای که سالها در عرصه های ادبی و هنری تلاش وافری داشت درگذشت.
استاد فقید محمدحسین افتخاریان در سن 64 سالگی درگذشت و جامعه اهل هنر و ادب و فرهنگ را به سوگ نشاند. این استاد فقید نویسنده کتاب دانشنامه بزرگ جنگ و صلح و یکی از ناشران و فعالان قدیمی و پیشکسوت صنعت عکس و چاپ را حوزه استان همدان به شمار می رفت.

ایشان علاوه بر سالها تلاش در عرصه عکس و چاپ ، تجربه مدت ها پژوهش را نیز در سوابق خود برجای گذاشت. همچنین به دلیل علاقه ، وقوف، تحقیق و مطالعه به تاریخ ایران و تاریخ معاصر ، تدریس در واحدهای درسی: تاریخ، جغرافیا و علوم سیاسی را نیز تجربه کرده و دانشجویان بسیاری را در این عرصه تربیت کرده بودند.

مراسم ترحیم و نکوداشت نام و یاد این استاد پرتلاش و ایران دوست ، عصر روز دوشنبه 4 دی ماه جاری در مسجد علی ابن ابیطالب(ع) واقع در شهر همدان ، خیابان آزاد غربی، روبروی منبع آب از ساعت از ساعت 14:30 تا 16:30 برگزار شده است.

مدیریت رسانه پایگاه عکس چیلیک ضمن عرض تسلیت به محضر خانواده و همکاران این استاد فقید و همچنین جامعه عکاسان و صنعتگران عرصه چاپ استان همدان ، به نمایندگی از سوی عکاسان و مخاطبین این رسانه، آرامشی در خور برای روح این پژوهشگر فقید و صبری شایسته برای خانواده و سایر بازماندگان ایشان آرزومند است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید