تقدیر «جشن تصویر سال» از عکاسان جنگ و شهدای عکاس

تقدیر «جشن تصویر سال» از عکاسان جنگ و شهدای عکاس

منبع: ایسنا –

 

«جشن تصویر سال» در سیزدهمین سال برگزاری، از عکاسی جنگ و شهدای عکاس تقدیر می‌کند.

1456749277951_20160229_133854

به گزارش ایسنا، 11 اسفندماه از ساعت 18:30 در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران، مراسم تقدیر از «عکاسی جنگ» که با نمایش فیلم «چشمِ جنگ» ساخته یوسف حاتمی‌کیا و مهدی برجیان و نمایش منتخبی از آثار شاخص عکاسی جنگ از عکاسان ایرانی همراه است، برگزار می‌شود.

در این مراسم، از شش عکاس دوران جنگ تحمیلی، شهید جاویدالاثر کاظم اخوان و شهیدان عکاس سعید جان‌بزرگی‌، داریوش گودرزی‌کیا، حسین قشقایی‌، حسین آذرنیا و عبدالمناف معراجی‌نیا تجلیل می‌شود.

سیزدهمین «جشن تصویر سال» و جشنواره «فیلم تصویر» به دبیری سیف‌الله صمدیان، از ۳۰ بهمن‌ماه تا ۲۰ اسفندماه در خانه هنرمندان ایران ادامه دارد. مراسم اهدای جوایز و معرفی برگزیدگان این رویداد نیز ۱۴ اسفندماه برگزار خواهد شد.

«جشن تصویر سال» و «جشنواره فیلم تصویر» که بزرگ‌ترین گردهمایی تصویری در ایران به‌شمار می‌رود، امسال در کنار نمایشگاه سالانه در رشته‌های عکاسی، گرافیک و کاریکاتور (در دو بخش آزاد و جوانان زیر 25 سال)، دو بخش عکس‌های «ایران ما» و «عکس‌های موبایلی» را نیز دارد. به روال معمول تصویر سال، در بخش جوانان زیر 25 سال با رأی هیأت داوران، تندیس ویژه، دیپلم افتخار و جوایز نقدی بنیاد محسن رسول‌اف به برندگان بخش‌های اصلی اهدا می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید