1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. تور عکاسی از طلوع در کویر مرنجاب
تور عکاسی از طلوع در کویر مرنجاب

واحد برگزاری کارگاه آموزشی و تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » پس از گذر از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی، در نظر دارد تا جهت دستیابی به بخش تکمیلی اهداف با دومین دور برگزاری این تورها، هفتاد و نهمین تور عکاسی این مرکز را همراه همسفران علاقمند و عکاس به مقصد تجربه طلوع در کویر مرنجاب در همسایگی شهرستان اران و بیدگل در استان اصفهان قرار داده است.
بنا بر اهداف برنامه ریزی شده در این سفر که پنجشنبه ۱۶ مهرماه برگزار می شود ، همسفران در شامگاه چهارشنبه ۱۵ مهرماه عازم مقصد خواهند بود تا مطابق با برنامه ریزی و زمان بندی مناسب در سحرگاه امکان حضور و مشاهده آسمان شب را داشته و پس از نماز و صبحانه بتوانند برفراز تپه های رمل و شن کویر ، با جایگیری مناسب و نصب سه پایه از طلوع خورشید و لحظات پاشیدن نور آفتاب در نخستین زمان رویش نور بر منحنی های کویر به تهیه عکس های بدیع و زیبا بپردازند.
همسفران در این برنامه می کوشند تا با اطلاعات کافی که در نشست توجیهی ویژه همسفران در دفتر رسانه « پایگاه عکس چیلیک » کسب کرده اند ، روزی به یادماندنی را در لذت عکاسی در کویر و دیدار و عکاسی از تپه های شنی و رمل های کویری و همچنین ثبت فرم های طبیعی منحنی های نرم کویری تجربه کرده و فایل های موفقی را ثبت و ضبط نمایند.
پوستر کویر برنامه ریزی این سفر به گونه ای است که همسفران، ضمن عکاسی، در یک نشست عکاسی و گفت و گوی صمیمانه پیرامون موضوع نیز شرکت داشته و در نهایت به یاری خداوند، شامگاه پنجشنبه، به محل آغاز حرکت در مقابل دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک در تهران بازخواهند گشت.
مسئول برگزاری این کارگاه تهیه و مرور تصاویر کتاب عکس « انتهای زمین » را به جهت درک موقعیت مقصد ، تجلی خلاقیت، بروز نگاه های متفاوت و در بکارگیری بجا از خطوط منحنی و نورها و تامین سرمشق های بصری برای تقویت نگاه عکاسان همسفر از پایگاه تخصصی کتاب عکس (KetabeAks.ir) توصیه کرده است.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.

همچنین لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، مستقل صورت گرفته و تنها توسط ” پایگاه عکس چیلیک ” بوده و مراتب اطلاع رسانی آن نیز از طریق این رسانه به اطلاع خواهد رسید.

این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور عکاسی و حضور در دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده همسفران تجربه خواهند کرد.

تمامی همسفران این تور عکاسی نیز همچون سایر همسفران تورهای عکاسی چیلیک از امکان مشارکت در فعالیت های مربوط به همسفران تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک برخوردارند.

تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک “ با هدف عکاسی از: تاسوعا و عاشورای حسینی ، آبگیر چورت ، طبیعت جنگلی ماسال، جنگل های انزلی و کپورچال، تالاب های انزلی و میانکاله، کردستان، روستا و کویر ورزنه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، اسالم به خلخال، ماهیگیری آمل، شهرک تاریخی ماسوله، شهرکرد، طبیعت آستارا و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.
علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری، می توانند با شماره های دفتر پایگاه: ۸۸۳۴۸۸۲۴  یا مسئول تور ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی به مقصد کویر مرنجاب ایـنـجـا کلیک کنند.

پیشین
امکان پیوسته شرکت در جشنواره عکس تعاون
پسین
نگاه های برتر تور عکاسی مستند معرفی شدند

دیگر اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست