عکاس: مجتبی محسنی (ثبت شده در تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک) 81- تور عکاسی : ماهیگیران ساحلی

81- تور عکاسی : ماهیگیران ساحلی

یک روزه ، 1394/10/17

مدت و زمان برنامه: سفر یک روزه بوده و زمان حرکت، بامداد روز پنجشنبه 17 دی ماه، همچون همیشه از مقابل دفتر پایگاه عکس چیلیک در تهران می باشد.(نسبت به موقعیت و شرایط جوی ، تاریخ برگزاری تور  قابل جابجایی است)
در صورتیکه هوا مساعد باشد امکان برگزاری تور در روز جمعه 18دی نیز ممکن است .

اهداف عکاسی: فرم هایی از فعالیت های کار گروهی در قالب جلوه هایی ویژه در کار عکاسی مستند اجتماعی ، استراحتگاه کارگران ، مناظر ساحلی ، حضور در محل زندگی آلاچیق نشینان و دیگر مضامینی که می تواند مصداقی بر فعالیت های گروهی و نشانه هایی از تعاون را به همراه داشته باشد .

شهر آمل از جمله شهرهای استان مازندران است که با وجود همسایگی با شهرهای ساحلی بابلسر، محمودآباد و نور، خود فاقد ساحل دریا است.
اگر چه با کمترین مسافت طی شده می توان به شهرهای ساحلی خوش آب و هوایی رسید که تور صید ماهی صیادان و ماهیگیران همیشه در چندین نوبت شبانه روز تلاش می نماید تا چرخ روزی عده ای را در چرخه ی روزگار بچرخاند.
آب و هوای این منطقه در تابستان‌ها گرم و مرطوب و در زمستان ها ملایم و حداکثر ریزش باران در ماه آذر و حداقل آن نیز در تیر ماه است.
بخشی از ساکنان این شهر به دلیل همجواری با ساحل دریا برای امرار معاش تحت نظارت سازمان ها و تشکیلات شیلات به شغل ماهیگیری می پردازند و این حرفه به شغلی فصلی برای مردمان این منطقه بدل شده است.

همسفران این تور عکاسی در این تور، عکاسی از تلاش و تکاپوی زحمت کشانی را در پوشش های عایق با رطوبت و نمین تجربه خواهند کرد که دستاورد این تلاش فرم هایی است که تا به حال کمتر در فعالیت های انسانی دیده شده است.
برگزاری این تور تسهیل کننده شرایط حضور عکاسان در شرکت تعاونی های برتر است تا همسفران بتوانند با تولید فایل عکس های موفق ، زمینه مشارکت در جشنواره ادواری عکس تعاون را رقم بزنند .

نظرات (1)

  • مریم خداوردی

    |

    سفرعکاسی از ماهیگیران برای من بسیار دلپذیر و پر از تجربه بود و اولین بار بود که از نزدیک با زحمات این قشر از جامعه روبرو میشدم و توانستم فایلهایی متفاوت تولید کنم و این مرهون برنامه ریزی و هدف گذاری دقیق و عالی پایگاه عکس چیلیک و مدیریت آن آقای سروری میباشد که دلسوزانه با فراهم آوردن چنین محیطی امن و صمیمی باعث میشود که بتوانیم با تمرکز بر موضوعات و عکاسی به اهداف خود نزدیک شویم.
    با آرزوی توفیق برای اهالی چیلیک

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید