هشتمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک ، دامغان و شاهرود | عکاس: هلیا کاشانی زاده 8- تور عکاسی دولت آباد دامغان

8- تور عکاسی دولت آباد دامغان

2 روزه، 1387/9/14 |

هشتمین تــــور عکاسی “پایگاه عکس چیلیک” بامداد روز پنجشنبه 14 آذر ماه 1387 حرکت خود را آغاز کرد تا با حضور در شهرستان های شاهرود و دامغان، محیطی سالم و صمیمی برای مسافران خود مهیا کرده و امکان عکاسی از جاذبه های توریستی این دو شهرستان را در طی دو روز فراهم کند.

تورهای عکاسی ” چیلیک ” با بکارگیری آموزش های غیر مستقیم عکاسی در بطن سفرهای گروهی تدارک دیده شده و کشف مستعدین علاقمند به هنر عکاسی و ایجاد بستری مناسب جهت مشارکت همگانی در برگزاری تور عکاسی از اهم اهداف این پایگاه به شمار می رود.

در این تور عکاسی ، همسفران ضمن دیدار از: طلوع خورشید در کویر، رنگین کمان جذاب جنگل ابر، بارش برف در ارتفاعات، بقعه بایزید بسطامی، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی در منطقه شاهرود، روستا و قلعه دولت آباد، مسجد تاریخانه دامغان و چشمه علی به عکاسی پرداختند.

مقارن شدن برگزاری این تور با سالروز سانحه هواپیمایی C-130 مسبب جلسه ای شد تا در اولین شب این سفر، آثار عکاسان این سانحه، شهیدان: علیرضا برادران، محمد حسن قریب ، محمد کربلایی، رسول کاظم نژاد، سید مهدی میر افضلی به نمایش گذاشته شده و مورد نقد و بررسی قرار گیرند.

زندگی در خانه ای خشتی از جذاب ترین بخشهای این سفر بود که همسفران توانستند با اسکان در آن با محیط روستایی نیز هر چه بیشتر مرتبط شوند.

در مسیر بازگشت نیز بنا به انتخاب همسفران به تعدادی از همراهان هدایایی به رسم تقدیر و یادگار تقدیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید