بیست و هشتمین تور عکاسی چیلیک ، اصفهان| عکاس: ابراهیم باقرلو 28- تور عکاسی شیراز

28- تور عکاسی شیراز

4روزه، 1390/01/23

 

خطۀ استان فارس همچون سایر مناطق کشور خطه ای سرشار از پتانسیل و استعداد برای عکاسی است.
استان فارس در کشور ما با وجود بهره مندی از سومین حرم اهل بیت حضرت احمدابن موسی (ع) شاهچراغ شناسنامه ای برای هویت دینی مردم و از سویی دیگر قوش و بناهای تاریخی منطقه سعادت شهر از سویی حکایت از هویت تاریخی هموطنان ما دارد.

 

69- تور عکاسی از نرگس زار شیراز

عکس: ابراهیم رامه (ثبت شده در تور عکاسی چیلیک)

این در حالی است که طبیعت این استان نیز استعداد بی نظیری را در خود جای داده و یکی از مکان های چهارفصل کشور را می توان به بنیه اب و هوایی این استان خطاب کرد.
نرگس زارهای اطراف شهرستان کازرون در همسایگی شهر شیراز به عنوان یکی از مناطق هدف گذاری شده و مسجد نصیرالملک به عنوان یکی دیگر از اهداف عکاسی در این سفر است. البته مقبره کورش و بنای تخت جمشید و دیدار و عکاسی از یکی از نقش های: رجب و رستم نیز از جمله هدف های عکاسی است. اینها همه هست و سعی در حضوری سحرگاهی در کنار زیرتگاه پیر رندان، حضرت حافظ(ره) نیز از دیگر بخش های اصلی در این برنامه است.

امید که دیدار و عکاسی از مجموعه زندیه(بازار، مسجد و حمام و…) را هم بتوانیم در مجموع برنامه های عکاسی مان داشته باشیم.

اهداف تور عکاسی شیراز : موقعیت هایی چون: نرگس زار، مسجد نصیرالملک، آستان حضرت احمدابن موسی(ع)، مجموعه بازار و مسجد و حمام زندیه، تخت جمشید و پاسارگاد و نقش رجب و رستم و…
زمان حرکت: عصر روز سه شنبه 14 بهمن ماه -به یاری حضرت پروردگار- از تهران عازم خواهیم بود و مطابق با برنامه شامگاه جمعه به تهران بازخواهیم گشت.

دیدگاهتان را بنویسید