69- تور عکاسی نرگس زار شیراز | پایگاه عکس چیلیک
عکاس: مجتبی محسنی 69- تور عکاسی شیراز (نرگس زار)

69- تور عکاسی شیراز (نرگس زار)

4روزه، 1393/11/14

 

خطۀ استان فارس همچون سایر مناطق کشور خطه ای سرشار از پتانسیل و استعداد برای عکاسی است.
استان فارس در کشور ما با وجود بهره مندی از سومین حرم اهل بیت حضرت احمدابن موسی (ع) شاهچراغ شناسنامه ای برای هویت دینی مردم و از سویی دیگر قوش و بناهای تاریخی منطقه سعادت شهر از سویی حکایت از هویت تاریخی هموطنان ما دارد.
این در حالی است که طبیعت این استان نیز استعداد بی نظیری را در خود جای داده و یکی از مکان های چهارفصل کشور را می توان به بنیه اب و هوایی این استان خطاب کرد.
نرگس زارهای اطراف شهرستان کازرون در همسایگی شهر شیراز به عنوان یکی از مناطق هدف گذاری شده و مسجد نصیرالملک به عنوان یکی دیگر از اهداف عکاسی در این سفر است. البته مقبره کورش و بنای تخت جمشید و دیدار و عکاسی از یکی از نقش های: رجب و رستم نیز از جمله هدف های عکاسی است. اینها همه هست و سعی در حضوری سحرگاهی در کنار زیرتگاه پیر رندان، حضرت حافظ(ره)  نیز از دیگر بخش های اصلی در این برنامه است.

69- تور عکاسی از نرگس زار شیراز

عکس: ابراهیم رامه (ثبت شده در تور عکاسی چیلیک)

امید که دیدار و عکاسی از مجموعه زندیه(بازار، مسجد و حمام و…) را هم بتوانیم در مجموع برنامه های عکاسی مان داشته باشیم.

اهداف تور عکاسی شیراز : موقعیت هایی چون: نرگس زار، مسجد نصیرالملک، آستان حضرت احمدابن موسی(ع)، مجموعه بازار و مسجد و حمام زندیه، تخت جمشید و پاسارگاد و نقش رجب و رستم و…
زمان حرکت: عصر روز سه شنبه 14 بهمن ماه -به یاری حضرت پروردگار- از تهران عازم خواهیم بود و مطابق با برنامه شامگاه جمعه به تهران بازخواهیم گشت.