صد و نهمین تور عکاسی چیلیک ، طبیعت فیروز کوه | عکاس: مهدی سروری 109- تور عکاسی طبیعت فیروزکوه

109- تور عکاسی طبیعت فیروزکوه

سفر یک روزه ، 1397/05/9|
همسفران عضو گروه «تور عکاسی چیلیک» صرف ثبت نام و اعلام تقاضای حضور در گروه از امکان حضور در این تور برخوردارند.
مدت و زمان برنامه: سفر یک روزه برنامه ریزی شده و همسفران در این مدت علاوه بر عکاسی طبیعت در مدوده جنگل و مسیر رودخانه، در ایستگاه دوم، از شالیزارها نیز دیدار و عکاسی خواهند کرد.

اهداف عکاسی: تجربه درک نورهای خاص عکاسانه، تلاش برای کشف مضامین خلاق در عکاسی طبیعت در وسعت جنگل، بکارگیری تکنیک و ایجاد جلوه های ویژه در عکاسی از آبریزها، درک فرم و خطوط و کادربندی مناسب در عکاسی از شالیزارها

برنامه سفر: برنامه عکاسی شامل یک روز کامل و دو بخش صبحگاهی و عصرگاهی است.

تور عکاسی از طبیعت فیروزکوه

طبیعت مازندران در گوشه گوشه اش جذابیت هایی ویژه نهفته است و بخشی از این زیبایی ها در حومه شهرستان فیروزکوه گرد آمده است. کوهستان ها و جنگل ها و آبگیرهای طبیعی و ارتفاعات ییلاقی و گاه جمع ابرها بر فراز منطقه ای و عبور یکباره شان همه از مناظر بدیع و چشم نوازی حکایت می کنند که در ذات زیبایی های طبیعت این منطقه نهفته است.
گرمای تابستان نیز از سویی حضور در منطقه سبز و نشاط آور و از سویی باصفا همچون حواشی آبراه ها و رودخانه را می طلبد.
در این سفر یک روزه استعدادهای مختلفی دیده شده است تا همسفران در ضمن حضور در موقعیت ها بتوانند در امن ترین احوال ممکن به خلق عکس های زیبا و تجربه عکاسی از طبیعت را در مناطق جنگلی و شالیزار و همچنین حاشیه رودخانه و آبریزگاه ها را داشته باشند.

 تور های برگزارشده با این موضوع:

نظرات (3)

 • اعظم حشمتی

  |

  بسیار مشتاق بودم تا دوباره چنین سفر و موقعیتی فراهم شود تا ناکامی ها و عدم شناخت و تجربه عکاسی از چنین موقعیتی را که در تور مشابه این موقعیت از دست دادم جبران کنم.
  این موقعیت به همت مدیر پایگاه عکس چیلیک جناب سروری دوباره فراهم گردید.
  تلاش کردم از موقعیت بسیار خوبی که در اختیارمان بود استفاده کنم.
  از نوری که لحظه به لحظه تغییر می کرد و لکه های نوری زیبایی که برای ثبت موقعیت آبشار ایجاد می کرد ، فرم تخته سنگ ها در پناه سایه روشن ها و بکار بردن تکنیک های مناسب برای ثبت جریان آب و…. چنان انگیزاننده بود که علاوه بر لذت حضور در آن طبیعت زیبا، لذت عکاسی را با تجربه ای دیگر با همه وجودم چشیدم.
  با وجود اینکه موقعیت عکاسی از شالیزارها نیز در برنامه بود اما:
  1- به دلیل موقعیت مکانی ما نسبت به شالیزارها و 2- موقعیت زمانی که نور تختی ایجاد کرده بود، نتوانستم داشته ای از این مرحله از سفر برداشت کنم، امیدوارم در موقعیت مناسب دیگری این امکان دوباره فراهم شود تا خسارت ناشی از “خوب ندیدن و عدم تربیت کامل نگاه عکاسانه در موقعیت و شرایط های مختلف” را بتوانم جبران کنم.
  آقای سروری ممنون از شما که چنین موقعیت ها و لذت های نابی از عکاسی را فراهم می کنید، تا هم از عکاسی لذت ببریم هم زندگی گروهی بیاموزیم، هم روح وجانمان در محیطی امن و شاد کنار خانواده چیلیک تازه شود.

  پاسخ

 • عارفه حجارمنش

  |

  خوشحالم که دومین سفرم برای عکاسی از آبشار کنار دوستان عزیزم از خانواده پایگاه عکس چیلیک بودم.
  حالا که تجربه دوم رو از عکاسی آبشار دارم میتونم بگم در حالی که همیشه فکر میکردم عکاسی از آبشار ساده است بلعکس به این نتیجه رسیدم که چقدر ریزه کاری داره و نیازمند تمرکز و مهارت و دید بسیار قوی عکاسانه است تا عکسی متفاوت از عکس های معمول نصیبت بشه
  در کنار تمام سختی ها اینکه چند ساعتی رو در دل طبیعت حرکت میکنی ،مخصوصا با برنامه ریزی عالی و مدیریت بسیار قوی آقای سروری زمانی رو در طبیعت سپری میکنی که تنها خانواده چیلیک همراه و کنارتن و این باعث میشه آرامش و حس خوب طبیعت مدت ها همراهت باشه و انرژی این سفر بهت انرژی مضاعف میده
  شاخصه بسیار خاص این سفر که همه همراهان چیلیک از آن آگاهی داشتن ولی در این سفر به تک تکمون ثابت شد وجود امنیت و آرامش در خانواده چیلیک بود که این امنیت و خانواده بودن انقدر پر رنگ و مشخص و قابل اطمینان هست که پدر و مادری تنها فرزند ده ساله خودشون رو به تنهایی با تور همراه کنند در روزگاری که کسی جرات نمیکنه فرزندش چندصد متری رو تنها طی کنه
  و در آخر مثل همیشه قدر دان زحمات لطف ها مهربانی ها و پشتیبانی های استادم آقای سروری هستم

  پاسخ

 • حميده-نظرى

  |

  براى من هيچ چيز جذابتر و خاطره انگيزتر از سفر وجود ندارد.
  براى من كه در اين سن هستم و بخشها و مناطق زيادى از ايران را چه در دوران جوانى و دانشجويى و چه با خانواده و فرزندان ديده ام حضور در يك خانواده فهيم و دانا و مسلط به كارى كه انجام مي دهند فرصت دوباره ديدن و به عبارتى دوره كردن زندگى را مي دهد و شاه بيت شعر سهراب سپهرى را به يادم مى آورد كه “ديده را بايد شست و جور ديگر بايد ديد.”
  از زمانى كه با خانواده چليك همسفر شده ام اقرار مى كنم شوق به زندگى، سفر و در نهايت عكاسى در من صد چندان شده است و مى آموزم كه صبورتر و مهربان تر و همراه تر مى توانم باشم.
  گشت و گذار در جنگلها و مزارع برنج اطراف منطقه علاوه بر اينكه زيبايى های خود را داشت ولى افسوس و صد افسوس كه به ما مى گويد كه ما انسانها قدر شناس نعمتهاى خداوندى نيستيم و با طبيعت بدجور رفتار مى كنيم.
  چه خوب است كه بياموزيم كه با طبيعت مهربان باشيم.
  در اينجا بر خود واجب ميدانم از آقاى #مهدى_سرورى كه در نهايت توجه، مديريت همراه با درايت خود را صرف حمايت، مراقبت و آموزش گروه همسفران با #تور_عکاسی_چیلیک نمودند سپاسگزارى نمايم و براى ايشان و ساير اعضا موفقيت و تندرستى آرزو كنم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید