پنجاه و هفتمین تور عکاسی چیلیک، غار کتله خور | عکاس: محمدرضا (امید) آقایی 57- تور عکاسی از غار کتله خور

57- تور عکاسی از غار کتله خور

یک روزه، 1392/7/4 | 
غار کتله خور در ۱۵۵ کیلومتری جنوب زنجان، ۸۰ کیلومتری جنوب خدابنده و ۱۷۳ کیلومتری شمال همدان، در نزدیکی شهر کوچک گرماب واقع شده است. مسیر متداول برای بازدید از این جاذبه طبیعی جاده زنجان به خدابنده (قیدار) در امتداد زرین آباد به گرماب می باشد.
غار کتله‌خور، غاری است خشکی – آبی، واقع در استان زنجان، شهرستان خدابنده و در ۸۰ کیلومتری جنوب قیدار و ۱۷۳ کیلومتری شمال همدان و ۴۱۰ کیلومتری تهران و ۵ کیلومتری شهر کوچک گرماب واقع است.
در بعضی ازمناطق غربی ایران به کوههای کم ارتفاع کتله می‌گویند و احتمالاً وجه تسمیه غار نیز به همین علت باشد که غار در یکی از این کوهها قرارگرفته‌است و خورشید از پشت آن طلوع می‌کند و بجای کتله خورشید به آن کتله خور گویند. غار کتله خور قبل از سال ۱۳۰۰ خورشیدی کشف شده‌است و در سال ۱۳۳۰ توسط شخصی به نام جمالی زنجانی به ثبت رسیده‌است.

همسفران پنجاه وهفتمین تور عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” – به یاری پروردگار – مطابق برنامه با حضور و همراهی کارشناس عکاسی گروه، پس از ثبت نام و اطلاع از زمان و برنامه این تور عکاسی یک روزه، در قالب گروه های مشخص و برنامه معلوم، در بامداد پنجشنبه 4 مهرماه سال 1392 از مقابل دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” آماده حرکت شده و مطابق با راهنمایی های لازم و اطلاعات دریافتی به عکاسی پرداختند.

همسفران پس از حضور صبحگاهی در مقصد و صرف صبحانه، در نخستین ساعات طلوع خورشید روز، به شکل گروهی در دالان ورودی غار پراکنده شده و از فرم ها و اشکال گوناگون طبیعی دیواره ها و سقف این غار  دیدار و عکاسی کردند.

همسفران این تور عکاسی در نهایت به یاری خداوند، شامگاه پنجشنبه 4 مهرماه، به محل آغاز حرکت در مقابل دفتر پایگاه در تهران بازگشتند.

دیدگاهتان را بنویسید