صد و ششمین تور عکاسی چیلیک ، خوانسار | عکاس: بهار تاجیک 106- تور عکاسی لاله های واژگون خوانسار

106- تور عکاسی لاله های واژگون خوانسار

1 روزه ، 1397/02/13|

هزینه هر نفر: 155000 تومان
برنامه سفر:
همسفران در حرکتی شبانه عازم مقصد شده و عکاسی را از صبحگاه روز موعود در منطقه آغاز خواهند کرد. لاله های واژگون، قبرستان کهنه، مسجد جامع، بوستان سرچشمه، گذر لب رود، کوچه باغ و .. از عمده ترین جذابیت های دیدنی و موضوع های عکاسی در این تور به شمار می روند.

اهداف عکاسی: تجربه عکاسی طبیعت و زیست بوم و مستندنگاری از موقعیت های طبیعی در گذرگاه های اصیل منطقه

تور عکاسی خوانسار:

خوانسار در ناحیه‌ای نه چندان دور از کویر مرکزی ایران در فاصله حدود ۱۵۰ کیلومتری شمال‏ غربی شهر اصفهان واقع شده‌است.
خوانسار شهری است خوش آب و هوا با ارتفاع ۲۲۵۰ متر بالاتر از سطح دریا و پوشش گیاهی متنوع که لاله‌های واژگون آن معروف هستند.

گلستان کوه از مناطق دیدنی شهرستان خوانسار است که در اردی بهشت ماه با لاله‌های بسیار جلوه زیبایی می‌گیرد. البته به دلیل تغییرات ویژگی های فصلی این رویداد در چندین سال اخیر در نیمه فروردین ماه رخ می دهد. گلستان کوه در مسیر خوانسار به اصفهان در ۱۵ کیلومتری شهر خوانسار واقع شده‌است.

از دیگر جاذبه‌های شهر خوانسار بوستان سرچشمه‌ است که با چشمه‌های زیبا که از دل کوه بیرون می آیند همه ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می‌کند.

از اماکن مذهبی این شهر می توان به شاهزاده احمد(ع)، امامزاده سید صالح(ع)، بابا ترک و بابا پیر اشاره کرد.

این شهر دارای محلات زیادی می‌باشد که از جمله موریزان، شیرک، ارسور، وادشت، پایتخت، بیدهند، سونقان، چهارباغ و… می باشد.

نظرات (2)

 • اعظم حشمتى

  |

  عكاسى از گل هاى نادر لاله واژگون فرصت غنيمتى بود كه براى دومين بار همراه تور عكاسى چيليك نصيبم شد، كه با توجه به سفر قبل به تكميل تجربه از اين نوع گل بپردازم. در شرايطى كه انبوهى از مسافران و مشتاقان براى ديدن اين گل به اين منطقه آمده بودند، حضور بهنگام تور عكاسى چيليك در سپيده دم در موقعيت عكاسى و بهره بردارى از بهترين نور در زمان طلايى صبحگاه و امكان حضور در موقعيت هاى دست نيافتنى براى عموم، امكان كم نظيرى بودكه همه و همه، بواسطه پايگاه عكس چيليك و مدير توانمندش جناب سرورى در اختيار ما قرار گرفت.
  حضور عكاسان منطقه و همراهى با گروه و همچنين همكارى محيط بانان با عكاسان، نكته قابل توجه ديگرى بود، كه امكان يك روز عكاسانه آرام و لذت بخش را فراهم كرد.

  پاسخ

 • مریم خداوردی

  |

  گل به تنهایی زیباست و عکس زیبا گرفتن از آن کارمشکلیست. دفعه پیش که برای عکاسی از لاله های وازگون رفته بودم احساس می کردم چندان موفق نبودم و فکر میکردم که توانایی عکاسی در این زمینه را ندارم. از آنجایی که تکرار عکاسی از یک محیط یا سوژه همیشه مفید است، این بار که به این سفر رفتم ، انگار چیزهای جدیدی دیدم که دفعه پیش متوجه آن نشده بودم و کلا به نحو دیگری عکاسی کردم.
  تکرار این سفر باعث شد متوجه چیزهای دیگری هم بشوم. از بین رفتن گلهای لاله واژگون و کوچک شدن آنها بسیار دردناک بود. دفعه پیش از پایین دامنه که شروع میکردی، گلها بودند و همینطور که بالاتر میرفتیم بیشتر میشدند. اما اینبار در قسمتی که برای بازدید عموم آزاد بود گلهایی دیده نمیشدند یا به ندرت.
  ما به مدد هماهنگی های پایگاه عکس چیلیک توانستیم تا قسمتهای بالایی دامنه کوه برویم که فقط در آنجا تعداد بیشتری گل، باقی مانده بود ولی نه به شادابی و بزرگی دفعه پیش.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید