صد و یازدهمین تور عکاسی چیلیک ، عکاسی از مزرعه گل های آفتابگردان | عکاس: محمد موسی زاده 111- تور عکاسی از مزرعه آفتابگردان

111- تور عکاسی از مزرعه آفتابگردان

1 روزه، 1397/6/08

مدت و زمان برنامه: سفر از بامداد 8 شهریور ماه آغاز شده و همسفران شامگاه همین روز در تهران خواهند بود.
اهداف عکاسی: تجربه عکاسی طبیعت از گل آفتابگردان در مزرعه آفتابگردان

برنامه سفر: همسفران این تور عکاسی در حرکتی شبانگاهی از تهران عازم مقصد شده و در دو موقعیت زمانی در صبح تا ساعتی قبل از غروب آفتاب از گل های آفتاب گردان عکاسی خواهند کرد

علاقمندان به عکاسی از طبیعت و همسفران با 111ومین تور عکاسی چیلیک در سفری یکروزه عکاسی از «گل آفتابگردان» را تجربه خواهند کرد.

در این تور عکاسی که از دقایقی پیش از طلوع خورشید آغاز می شود، عکاسان همسفر ساعاتی را در مزرعه گل های آفتابگردان و در میان فرم و شکل و ترکیب ها سپری خواهند کرد.
گل آفتابگردان از جمله گونه های گیاهی زیبا و خوش فرم و رنگ است که موضوع نگاه بسیاری از عکاسان در شخصیت پردازی و ایجاد ترکیبی موزون و چشم نواز قرار گرفته است.
صدو دهمین تور عکاسی چیلیک با تمرکز بر حضور در مزرعه گل های آفتابگردان و عکاسی از این گل تلاش کرد تا در فهرست تنوع موضوعی خود فرصتی جدید را در اختیار عکاسان جوان و علاقمند به عکاسی از گل آفتابگردان قرار دهد.

 تور های برگزارشده با این موضوع:

نظرات (4)

 • حميده-نظرى

  |

  حضور در ١١١مين تور عكاسى افتاب گردان اولين حضورم بود و اموختنى هاى زيادى بود كه مى بايست انها را در لحظه مى اموختم اما صد افسوس كه عمر سفرش كوتاه بود و انچه كه مى بايست برداشت كرد زياد اعم از فضا،استفاده از نورهاى صبح و عصر فرمها،تركيب بنديهاى درست و متناسب باموضوع و هزاران بايد هاى ديگر كه اميدوارم بازهم در سالهاى پيش رو فرصت حضور و استفاده داشته باشم .جا دارد كه از مديريت و راهنماييهاى به جا وارائه نكات اموزشى در اين كارگاه يكروزه توسط جناب سرورى تشكر كنم و براى ايشان و ساير همسفرانم موفقيت ارزو كنم .

  پاسخ

 • اعظم حشمتی

  |

  با اینکه یک بار تجربه عکاس از گل های آفتابگردان را داشتم، اما باز در مواجهه با این موضوع همچنان مستاصل بودم، سعی کردم از ظاهرگل ها عبور کنم و فرم های آن را به درونیات خودم و بازتاب شخصیت این گل در ذهن خودم نزدیک کنم، چاره کار در دیدن و دیدن و راه رفتن میان آنها و ایجاد ارتباط درونی با این موضوع بود. تلاش خود را در محدوده زمانی که داشتیم انجام دادم اما احساس می کنم به نتیجه مطلوب نظرم نرسیدم. احساس می کنم و باور دارم هر موضوع انسانی و غیر انسانی وقتی سوژه ای در مقابل لنز دوربین من می شود، تنها یک سوژه نیست، معنا و هویتی است که باید با آن وارد چالش عمیق و درونی شوم و با فکر و اندیشه و هویتی که مرا می خواند، با آن ارتباط برقرار کنم وسپس به بازنمایی آن واقعیت ملموس از نگاه خودم بپردازم و این امر تنها با صرف زمان طولانی تری برای عکاس از این موضوع برای من رقم می خورد. امیدوارم در تورهای بعدی در تعداد روزها و با آرامش بیشتری بتوانیم به این موضوع سرشار از پتانسیل بپردازیم.

  پاسخ

 • مجتبی محسنی

  |

  با درود؛
  در کل تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک بسار مفید و آمورنده است از این حیث که محیزی امن و آرام برای تمرکز عکاس روی سوژه و برنامه ریزی دقیق در زمان بندی سفر در قرار گیری در موقعیت نوری مناسب برای ثبت عکس.
  تور عکاسی از گل های آفتابگردان که به صورت تخصصی برگزار شد باعث شد به صورت تخصصی بر روی شخصیت شناسی و فرم گل ها با آرامش خاطر به عکاسی به پردازیم و بتوانم عکس های خوبی در این سفر عکاسی ثبت کنم.
  با تشکر از مهدی سروری، مدیریت پایگاه عکس چیلیک بابت تمام حمایت، پشتیبانی، برنامه ریزی هایی که برای عکاسان جوان کشور انجام می دهند.

  پاسخ

 • محمدرضا خرازی

  |

  موقعیت های انتخاب شده برای عکاسی واقعا عالی بود چون علاوه بر کیفیت و فرم گل ها المانهایی هم در موقعیت ها وجود داشت که عکاسی از گل های آفتابگردان رو جذاب تر میکرد.
  نکته دیگه اینکه خیلی ممنونم که هماهنگی ها و انتخاب زمان حرکت به نوعی انجام میشه که بتونیم با حداکثر انرژی از زمانمون در مقصد استفاده کنیم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید