1. خانه
  2. اخبار
  3. سایر خبرها
  4. تور عکاسی مستند از ترکمن ها برگزار می شود

تور عکاسی مستند از ترکمن ها برگزار می شود

تور عکاسی مستند از موضوع ترکمن و مناطق ترکمن نشین در روزهای عید قربان، ویژه عکاسان، دانشجویان و علاقمندان در روستاها و مناطق ترکمن نشین استان گلستان برگزار می شود.
واحد برگزاری کارگاه تجربی و تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک در تازه ترین دور برگزاری سفرهای عکاسی موضوع اقوام ترکمن استان گلستان را در مناسبت عید سعید قربان مدنظر قرار داده است.
در این سفر که هشتادونهمین سفر عکاسی علاقمندان به شرکت در تور عکاسی چیلیک به شمار می رود، همسفران عصر روز یکشنبه(۲۱شهریور) از تهران عازم شده و پس از رسیدن به مقصد و استراحتی کوتاه، در نور مناسب صبحگاهی عکاسی با دریافت توضیحات و راهنمایی های لازم و حرکتی گروهی و هماهنگ، به مناطق هدف گذاری شده در روستاهای منطقه رهسپار می شوند.
torkaman برنامه ریزی این سفر به گونه ای است که همسفران، ضمن عکاسی، در یک نشست عکاسی و گفت و گوی صمیمانه پیرامون موضوع نیز شرکت داشته و با اشتراک تجربیات و دریافت های شان از تجربه برخورد با موضوع و نحوۀ مواجهه با افراد در عکاسی مستند، نسبت به دانش خود و دیگر همسفران می افزایند.
این برنامه به گونه ای تنظیم شده است که در نهایت به یاری خداوند، همسفران در شامگاه سه شنبه به محل آغاز حرکت در مقابل دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک در تهران بازخواهند گشت.

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.

همچنین لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، مستقل صورت گرفته و تنها توسط « پایگاه عکس چیلیک » بوده و مراتب اطلاع رسانی آن نیز از طریق این رسانه به اطلاع خواهد رسید.
این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور عکاسی و حضور در دفتر « پایگاه عکس چیلیک » نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده همسفران تجربه خواهند کرد.

تمامی همسفران این تور عکاسی نیز همچون سایر همسفران تورهای عکاسی چیلیک از امکان مشارکت در فعالیت های مربوط به همسفران تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک برخوردارند.

تورهای آتی پایگاه عکس چیلیک با هدف عکاسی از: روستاهای اردبیل، کارگران خشت زنی، طلوع در کویر مرنجاب ، تاسوعا و عاشورای حسینی ، آبگیر چورت ، آبشارهای مازندران، طبیعت جنگلی ماسال، پاییز جنگل های گرگان، کردستان، پل ورسک و شیرگاه و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.
علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون نحوه برگزاری، می توانند با شماره های دفتر پایگاه: ۸۸۳۴۸۸۲۴ یا مسئول تور ۰۹۱۲۲۷۹۷۷۱۷ تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی از ترکمن ها به مقصد استان گلستان « ایـنـجـا » کلیک کنند.

پیشین
عکاسان مستندکار چیلیک ، درو شالی را عکاسی کردند
پسین
نمایشگاه آثار تلفیقی عکاسی در نگارخانه ایرانشهر

به تازگي منتشر شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست