تور عکاسی چیلیک | ماهیگیران ساحلی خزر | عکاس: ندا رهگذر 93- تور عکاسی مستند از ماهیگیران ساحلی

93- تور عکاسی مستند از ماهیگیران ساحلی

یک روزه ، 1395/12/12


اهداف عکاسی: فرم هایی از فعالیت های کار گروهی در قالب جلوه هایی ویژه در کار عکاسی مستند اجتماعی ، استراحتگاه کارگران ، مناظر ساحلی ، حضور در محل زندگی آلاچیق نشینان و دیگر مضامینی که می تواند مصداقی بر فعالیت های گروهی و نشانه هایی از تعاون را به همراه داشته باشد .

شهر آمل از جمله شهرهای استان مازندران است که با وجود همسایگی با شهرهای ساحلی بابلسر، محمودآباد و نور، خود فاقد ساحل دریا است.
اگر چه با کمترین مسافت طی شده می توان به شهرهای ساحلی خوش آب و هوایی رسید که تور صید ماهی صیادان و ماهیگیران همیشه در چندین نوبت شبانه روز تلاش می نماید تا چرخ روزی عده ای را در چرخه ی روزگار بچرخاند.
آب و هوای این منطقه در تابستان‌ها گرم و مرطوب و در زمستان ها ملایم و حداکثر ریزش باران در ماه آذر و حداقل آن نیز در تیر ماه است.
بخشی از ساکنان این شهر به دلیل همجواری با ساحل دریا برای امرار معاش تحت نظارت سازمان ها و تشکیلات شیلات به شغل ماهیگیری می پردازند و این حرفه به شغلی فصلی برای مردمان این منطقه بدل شده است.

همسفران این تور عکاسی در این تور، عکاسی مستند از تلاش و تکاپوی زحمت کشانی را در پوشش های عایق با رطوبت و نمین تجربه خواهند کرد که دستاورد این تلاش فرم هایی است که تا به حال کمتر در فعالیت های انسانی دیده شده است.
برگزاری تور عکاسی مستند تسهیل کننده شرایط حضور عکاسان در موقعیت های مشاغل بومی مناطقی از کشور است تا به هر چه پربارتر شدن بایگانی تصویری و تکمیل بانک اطلاعات مشاغل بومی بیانجامد.

تورهای برگزار شده به این مقصد:

عکاس: مجتبی محسنی (ثبت شده در تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک)

تور عکاسی 81

60 امین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک | ماهیگیران ساحلی خزر | عکاس: ابراهیم باقرلو

تور عکاسی 60

نظرات (1)

  • اعظم حشمتى

    |

    سفرهاى چيليك اين بار قصد ماهيگيرى كرده بود و از خوش شانسى من بود كه به هر دليل نيامدن، روزى اين سفر قسمتم شد. عكاسى از يك روز كارى ماهيگيران، برنامه سفر بود. زمانى كه آنان چشم به دريا دوخته بودند براى روزى تورهايشان، چشم ما پشت دوربين ها روزى ديگرى را مى جست. خدا رو شكر كه در زمينه هوايى خوب و هماهنگى و همراهى كه بواسطه پايگاه عكس چيليك صورت گرفته بود هر آنچه روزى فكر و نگاهمان بود، سوغات سفرمان شد.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید