تور عکاسی پاییزی همسفران با چیلیک برگزار شد

عکاسان علاقمند به طبیعت پاییزی با شرکت در 92ومین تور عکاسی چیلیک ، نماهایی رنگارنگ از طبیعت جنگل های گلستان را عکاسی کردند.
در این تور عکاسی پاییزی همسفران با چیلیک برگزار شد
در این سفر عکاسی همسفران در حرکتی هماهنگ و برنامه ریزی شده در شامگاه چهارشنبه 26 آبان ماه به مقصد استان گلستان عازم شدند و روزهای پنجشنبه و جمعه را در جنگل های محدوده شهرستان گرگان به عکاسی پرداختند.
نود و دومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با تمرکز بر عکاسی طبیعت و با اعلان از پیش نسبت به عکاسی پاییزی در جنگل های گلستان شرایطی مهیا را برای علاقمندان فراهم کرد تا در کنار دیگر موضوع ها، به این زمینه در عکاسی نیز پرداخته شود.
تور عکاسی چیلیک - آبان 1395 - گلستان/گرگانمطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار گیرند و همسفران به رایگان و تنها با مشارکت در بخش ارایه فایل با شرایط تعیین شده از امکان حضور در نشست نقد و بررسی تور و تحلیل آثار و انتخاب نگاه های برتر عکاسان همسفر در کارگاه عکاسی پاییز جنگل گلستان برخوردار خواهند شد .

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.
مدیریت « پایگاه عکس چیلیک » ضمن تشکر از حضور و همراهی رضا نونهالی از عکاسان منطقه ، از پشتیبانی ها و حمایت های مهدی تیرانی تقدیر و تشکر می نماید .

تور عکاسی چیلیک - پاییز جنگل گلستان/ گرگان

اسامی عکاسان همسفر در 92ومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک با موضوع عکاسی پاییزی به این ترتیب عنوان شده است : فاطمه کلانتری ، رزیتا شهریاری ، ندا رهگذر ، مریم خداوردی ، عرفانه سعیدیان ، سپیده سیرانی ، فاطمه سادات حجازی ، محمدرضا رحیمی، ابراهیم باقرلو ، شهرام فرهمندصفت، حسین عصاری آرانی، سهیل قنبرزاده و مهدی سروری .
تورهای آتی « پایگاه عکس چیلیک »(Chiilick.com) با هدف عکاسی از: ماهیگیران ساحل خزر، بوشهر، روستاهای کردستان، عشایر شاهسون اردبیل، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، کویر شهداد، آبگیر الندان، سردشت، روستا و کویر ورزنه، بلوچستان، غار کتله خور، جزیره قشم، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، طبیعت آستارا، و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.
عکس ها: ابراهیم باقرلو

جهت مشاهده گزارش تصویری این سفر از نگاه عکاسان همسفر « ایـــنجـــــا » کلیک کنید.

نظرات (3)

 • مریم خداوردی

  |

  هیچگاه به پاییز اینگونه ننگریسته بودم. طفلک هر سال می آمد و می رفت بی آنکه توجهی به آن کرده باشم.
  وقتی در جنگل های گرگان قدم می زدم و مسحور آن همه رنگ و زیبایی و لطافت و فرم و عظمت شده بودم، باور کردم که چیزی کم از بهار ندارد و من غافل از آن بوده ام.
  پاییز زیبا، نابینایی مرا در برابر سالها آمدن و رفتن و ندیدنت را ببخش.
  فکر می کردم اینها همه را در خواب می بینم و مدام در این فکر بودم که چگونه این همه زیبایی را در چشمانم و قاب محدود عکس هایم جای دهم.
  امیدوارم که موفق به ثبت های زیبایی شده باشم تا که گویای قدرت پروردگار جمیل بوده باشد.
  از تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک و مدیریت آن کمال تشکر را دارم که مثل همیشه با دقت و پیگیری و برنامه ریزی بسیار خوب، سفری پربار و پر از امنیت و نشاط برای روح و نگاه ما رقم زد.
  بی صبرانه منتظر انتشار گزارش تصویری تور و نشست نقد و بررسی فایل عکس های همسفران هستم.

  پاسخ

 • محمدرضا

  |

  دلنوشته من در 92 تور پایگاه عکس چلیک:
  راه ها مرا به خود میخوانند
  حسی عجیب دارد دل به راه سپردن
  گوش دادن به نجوای راه
  به هر سو دویدن ها و زمزمه کردن ها
  راه ها هر کدام زبانی دارند
  زبان راه را در راه ها آموختم
  قدم گذاردم و همراهش شدم و او
  دستانم را رفت و گام برداشتن را به من آموخت
  آموخت که آهسته قدم بردارم
  به کوچک ها و ریزهای دوست داشتنی احترام بگذارم
  به من آموخت که بر دیگری پا نگذارم و بر خودم گام بگذارم
  حرکت کنم و ساکن نمانم تا به تمام آنچه دوست دارم برسم
  و به آرزوهایم رنگ واقعیت ببخشم
  چه زیباست راه های پاییزی
  برای این آموختن و گوش جان سپردن به نجوای راه
  بیا تا در این فصل رنگ دل به راه های پاییزی بسپاریم
  بیا تا رنگی شویم و بهشت مجسم را به زمین بیاوریم و غرق در زیبایی رنگ ها شویم
  بیا تا پاییزی شویم.

  پاسخ

 • حسین عصاری آرانی

  |

  روز های خوب در ذهن ما ماندنی می شوند و همیشه همراه ما هستند، اما انگار از 24 ساعت کنتر هستند.
  در چشم بر هم زندنی از لذت قدم زدن زیر باران در جنگل های زرد و نارنجی و قرمز، رسیدیم به شهری خاکستری که با رعایت خودمان میتوانیم آن را شبیه کنیم به همین جنگل های زیبا.
  پرسه ها و لذت ها و عکس های نودودومین گردهمایی چیلیک همراه با همسفرانی، همراه از یاد نمی رود.
  امیدوارم همه یادبگیریم که با همراهی و همدلی و همسفری نتوانیم دلی به دست آوریم و از لحظه لحظه هایمان لذت ببریم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید