تور عکاسی پاییزی چیلیک برگزار شد

همزمان با فرارسیدن نیمۀ فصل پاییز ، عکاسان علاقه مند به طبیعت ، در تور عکاسی پاییزی پایگاه عکس چیلیک شرکت کردند .
در این کارگاه عکاسی یک روزه که در قالب هشتادومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک در روز پنجشنبه 14 آبان ماه جاری برگزار شد بیست و سه نفر از عکاسان حضور یافته و ضمن تجربه پیاده روی در مسیر جنگل های منطقه مقصد ، ساعات ابتدایی روز را تا ظهر در محیط سرشار از سکوت و موسیقی طبیعت و در حاشیه آبگیر و دریاچه چورت به عکاسی گذراندند .
برگزاری این سفر از زمان تابستان در برنامه تورهای آینده عکاسی پایگاه عکس چیلیک قرار گرفت و مورد اطلاع رسانی قرار گرفت و در نهایت با انتخاب و پذیرش حضور 23 تن از متقاضیان از شامگاه چهارشنبه آغاز و در روز پنجشنبه 14 آبان ماه جاری برگزار شد .

از جمله برنامه های در مسیر حرکت معرفی عکاسان و اعلام اطلاعاتی از مشخصات فردی ایشان بود تا شرایط بحث و بررسی و گفت و گو پیرامون موضوع های گوناگون در حوزه عکس و عکاسی ، شرایط عکاسی در موقعیت کنونی جامعه و روش های تشخیص و دستیابی به گروه های سلامت متخصص در حوزه عکس و عکاسی پرداخته شد .

IMG_4006

عکاس: فاطمه سادات حجازی ، 80ومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک به قصد عکاسی پاییزی در حاشیه دریاچه چورت

اسامی عکاسان همسفر با 80ومین تور عکاسی پیلیک به این ترتیب معرفی می شود : زهرا باقری فرد ، محمدرضا خرازی ، مریم خداوردی ، علی(کامران) ذهبی ، آمنه عبادی ، آزیتا قاسمی ، محمدرضا زارع ، محمدرضا رحیمی ، فاطمه سادات حجازی ، مهدی سروری ، شهلا صادقی ، مهدی نوری زاده ، زهرا(نهلا) نیاورانی ، محمد کیانی ، محمدحسن(کیوان) محمدی ، گل گونه نجفی ، سیدصادق موسوی ، صبوره منتظرین ، مریم متین ، سیدعرفان علی پور ، سعید مقدم ، مجید وفایی ، سمانه میلانلو .
مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار گیرند و همسفران به رایگان و تنها با مشارکت در بخش ارایه فایل با شرایط تعیین شده از امکان حضور در نشست نقد و بررسی تور و تحلیل آثار و انتخاب نگاه های برتر عکاسان همسفر در کارگاه عکاسی پاییزی در طبیعت جنگل و دریاچه چورت برخوردار خواهند شد .

IMG_7361

عکاس : مهدی سروری ، عکاسان همسفر با 80ومین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک ، پاییز جنگل و دریاچه چورت

از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی « پایگاه عکس چیلیک » شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.
حضور دیگر علاقه مندان حضور و بهره مندی در این جلسات که بیش از 250 قطعه عکس تولید شده توسط همسفران به نمایش گذاشته خواهد شد ، با طرح درخواست با مسئول نشست و هماهنگی با ایشان ممکن و مهیا است.
تورهای آتی پایگاه عکس چیلیک (Chiilick.com) با هدف عکاسی از: تالاب میانکاله ، طبیعت و معماری بوشهر ، طبیعت دریاچه نئور تا سوباتان، طلوع خورشید در کویر ، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، کویر شهداد، ارتفاعات ساواشی(تنگه واشی)، آبگیر الندان، روستا و کویر ورزنه، پلور، تالاب های انزلی و میانکاله، غار کتله خور، پلور، جزیره قشم، ترکمن صحرا، نهارخوران گرگان، کردستان، سوادکوه، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران گرگان، منطقه اسالم به خلخال، طبیعت آستارا، و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

جهت مشاهده گزارش تصویری این سفر از نگاه عکاسان همسفر « ایـنجـا » کلیک کنید.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

نظرات (2)

 • مریم خداوردی

  |

  طبیعت دریاچه چورت و جنگل اطراف آن بسیار زیبا بود و پتانسیل عکاسی خوبی داشت ضمن اینکه از سکوت و آرامش آن بسیار لذت بردم.
  گروه بسیار دوستانه و صمیمی ومدیریت خوب , مسئولانه و دلسوزانه جناب سروری مانند همیشه, سفر پرباری را برایمان رقم زد. توانستیم در یک زمان مناسب که نور خوبی برای عکاسی وجود داشت به محل برسیم و استفاده کنیم. همچنین کمک دوستان با تجربه تر و راهنمایی های آنان در هر تور موجب شده هربار چیزهای بیشتری بیاموزم.

  پاسخ

 • محمد رضا

  |

  همانگونه كه حدس ميزدم اعجاب انگيز و زيبا بود و حضور من و همسرم در كنار همسفران خوب پايگاه عكس چيليك برايمان فرصت مغتنمي بود كه بياموزيم و بياموزانيم راه و رسم عكس گرفتن را.اميدوارم دوباره در كنار همسفران خوبي چون شما باشيم.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید