سیزدهمین تور عکاسی چیلیک به قصد عکاسی از طلوع، شبانه عازم کویر مرنجاب شد

” پایگاه عکس چیلیک ” بنا به درخواست متقاضیان و اعضا، مقصد سیزدهمین تور عکاسی خود را کویر مرنجاب و عکاسی از طلوع در این کویر تعیین نمود.
کویر مرنجاب در حاشیه شهرستان آران و بیدگل و در همسایگی کاشان واقع شده است. شهرستان کاشان از توابع استان اصفهان محسوب می شود و در حدود 250 کیلومتری تهران واقع شده است و به دلیل برخورداری از ویژگی خاص اقلیمی از طبیعتی کم نظیر و آثار باستانی خاصی بهرمند است.

سیزدهمین تور عکاسی چیلیک به قصد عکاسی از طلوع به کویــر مرنجاب رفت از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” شناسایی استعداد و جذب علاقه دوستداران عکاسی در محیطی سالم و صمیمی است و از این رو همسفران با ارایه عکس های منتخب خود از مقاصد برنامه ریزی شده در این تورها می کوشند تا شرایطی شایسته برای تدوین مجموعه ای تصویری و هدفمند از علم و هنر عکاسی را دامن بزنند.

بنای کاروانسرای مرنجاب که به دستور شاه عباس صفوی در کنار قنات مرنجاب بنا نهاده شده اولین ایستگاه این تور و حضور و استقرار در ارتفاعات تپه های شنی و رمل، ایستگاه بعدی و نقطه آغازین عکاسی در این سفر کویری بود و پس از عکاسی از دریاچه نمک، آخرین هدف دیداری و عکاسی، آستان امامزاده هلال ابن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل بود.

تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” بنا به پیشنهاد مخاطبین و با هدف ایجاد محیطی سالم و صمیمی برای عکاسی از مناطقی مستعد عکاسی طبیعت، معماری، موضوع مستند و … راه اندازی شده است و امروز در میان تورهای برگزار شده مراکزی همچون: دامغان و شاهرود،لاله های واژگون خوانسار، دریاچه و روستای اوان در منطقه الموت قزوین، شیرگاه واقع در منطقه فیروزکوه، شهرستان ری، محمودآباد آمل، روستای احمدآباد، تفرش، قلعه رودخان و … به چشم می آید.
لازم به یادآوری است، برگزار کننده به آموزش غیرمستقیم کارگاهی در بطن این تورها معتقد بوده و با ایجاد گفتگو و طرح بحث هایی به منظور تقویت و تحکیم مبانی نظری هنرعکاسی همواره کوشیده است تا همراه با عکاسی، تعریف جایگاه عکس را نیز در علوم اجتماعی مورد ارزیابی قرار دهد.

اسامی همسفران یازدهم این تور عکاسی چیلیک به مقصد کویر مرنجاب، به این ترتیب است:
مرجان ابوالقاسمی، احمد اخباری، امیر افشانی، مریم اوستا، سجاد باقرزاده، الهام برادران رجب زاده، آیدا بابامحمدی، فرانک زندی پور، نرگس اوستا، آرزو بابامحمدی، ابراهیم باقرلو، سیداردلان حاجی رحیم، محمدرضا خرازی، ابراهیم رامه، شراره رضایی، محمد رضایی، سیامک زندی پور، مهدی سروری، بهنام شفیعی، رزیتا صادقی، مهدی رامه، درنا صادقی، مهدی کمیلی، الهام گازری، حمزه محمودی، آرین مطلبی، آزاده گلابگیران، نیوشا ملک نیازی، قاسم نساج، محمد یزدزاد.

همچنین در مسیر بازگشت به تهران بنا به رای حاضرین به چند تن از همسفران هدایایی چون: چندین جلد کتاب عکس، لوح فشرده و … اهدا شد.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید