سیزدهمین تور عکاسی چیلیک به قصد عکاسی از طلوع در کویـر حرکت کرد

” پایگاه عکس چیلیک ” مقصد سیزدهمین تور عکاسی خود را کویر مرنجاب قرار داد.
کویر مرنجاب در استان اصفهان واقع شده و یکی از زیباترین جاذبه های اکوتوریستی ایران محسوب می شود.

آستان امام زاده هلال ابن علی “ع” در شهرستان آران و بیدگل، اولین ایستگاه این تور و بنای کاروانسرای مرنجاب که به دستور شاه عباس صفوی در کنار قنات مرنجاب بنا نهاده شده از جمله آثار تاریخی موجود در منطقه است که ایستگاه بعدی و نقطه آغازین عکاسی در این سفر کویری است.

تور عکاسی چیلیک به قصد عکاسی از طلوع به طرف کویــر حرکت کرد تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” بنا به پیشنهاد مخاطبین و با هدف ایجاد محیطی سالم و صمیمی برای عکاسی از مناطقی مستعد عکاسی طبیعت، معماری، موضوع مستند و … راه اندازی شده است و امروز در میان تورهای برگزار شده مراکزی همچون: دامغان و شاهرود،لاله های واژگون خوانسار، دریاچه و روستای اوان در منطقه الموت قزوین، شیرگاه واقع در منطقه فیروزکوه، شهرستان ری، محمودآباد آمل، روستای احمدآباد، تفرش، قلعه رودخان و … به چشم می آید.

لازم به یادآوری است، برگزار کننده به آموزش غیرمستقیم کارگاهی در بطن این تورها معتقد بوده و با ایجاد گفتگو و طرح بحث هایی به منظور تقویت و تحکیم مبانی نظری هنرعکاسی همواره کوشیده است تا همراه با عکاسی، تعریف جایگاه عکس را نیز در علوم اجتماعی مورد ارزیابی قرار دهد.

تور یک روزه ” پایگاه عکس چیلیک ” به مقصد کویر مرنجاب، ساعت 22 چهارشنبه، حرکت خود را از مقابل این پایگاه در تهران آغاز و با هدف عکاسی از نور طلوع در کویر و ارتفاع های تپه رمل منطقه مرنجاب برگزار شد.

تور بعدی این پایگاه دیدار و عکاسی از روستای تاریخی ماسوله در استان گیلان و عکاسی از حاشیه پاییزی این منطقه است.

 


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید