تور عکاسی چیلیک « عاشورا در خوانسار » است

پایگاه عکس چیلیک پس از گذر از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک، در نظر دارد تا جهت دستیابی به بخش تکمیلی اهداف با دومین دور برگزاری مجموعه تورهایی هدفمند، چهل وششمین تور عکاسی این رسانه را به قصد دیدار و عکاسی از آیین های سنتی سوگواری ماه محرم در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(4 و 5 آذرماه) به مقصد شهرستان خوانسار واقع در استان اصفهان برگزار نماید.

همسفران چهل وششمین تور عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” – به یاری پروردگار – مطابق برنامه با حضور و همراهی کارشناس عکاسی گروه، با توجه به ضرورت حضور و شناخت موقعیت های عکاسی منطقه، روز جمعه 3 آذرماه(هشتم محرم) به سوی مقصد حرکت کرده و پس از دریافت اطلاعات لازم از راهنمایان محلی و با وجود مجوزهای انفرادی عکاسی، نسبت به شناخت منطقه اقدام نموده و در طی دو روز تاسوعا و عاشورای حسینی در سطح شهرستان خوانسار از مکان هایی چون: مسجد جامع، حسینیه آقا ابن رضا(ره)، صحن و آستان امامزاده احمد(ع)، خانه حبیبی ها و … به عکاسی می پردازند.
برنامه ریزی این سفر به گونه ای است که همسفران، چند روز پیش از عزیمت با حضور در دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” به واسطه مشاهده عکس هایی از مقصد نسبت به شرح و کیفیت برنامه آگاهی یافته و در پایان روز نخست عکاسی، طی حضور در نشستی صمیمانه از تجربیات و مسائل نظری پیرامون موضوع عکاسی مشارکت کرده و در نهایت پس از برگزاری تور، شامگاه یکشنبه 5 آذرماه(دهم محرم)، به محل آغاز حرکت در مقابل دفتر پایگاه در تهران باز خواهند گشت.

تور عکاسی چیلیک « عاشورا در خوانسار » است از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، فرم، معماری و مفهومی افزایش دهند.
همچنین لازم به تاکید است برنامه ریزی، طراحی، اطلاع رسانی و برگزاری تورهای عکاسی چیلیک، به شکل مستقل صورت گرفته و مراتب اطلاع رسانی آن نیز برای پذیرش و حضور افراد در سطوح گوناگون: دانشجویان، علاقه مندان، هنرجویان، عکاسان و … تنها از طریق دفتر پشتیبانی این رسانه خواهد بود.
این در حالی است که همسفران با مشارکت در انعکاس گزارش تصویری تور و حضور در دفتر ” پایگاه عکس چیلیک ” نشستی را با مضمون نقد و بررسی سفر، نمایش و گفتگو پیرامون عکس های ثبت شده و انتخاب آثار و برگزاری نمایشگاه از عکس های برتر در شهرستان خوانسار، تجربه خواهند کرد.

از ویژگی های منحصر به این تور ارزیابی و داوری عکس های منتخب ارایه شده و انتخاب آثار برتر توسط همسفران و اعطای کمک هزینه شرکت در تور، اهدای امتیاز هزینه پرداختی و حضور رایگان در تورهای آتی و اهدای چندین جلد کتاب عکس و … می باشد.
تمامی همسفران این تور عکاسی نیز همچون سایر همسفران تورهای عکاسی چیلیک از امکان مشارکت در فعالیت های مربوط به همسفران تورهای عکاسی پایگاه عکس چیلیک برخوردارند.
لازم به ذکر است مبدا حرکت تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” از دفتر این رسانه واقع در ضلع شمالی میدان هفت تیر در تهران می باشد.
تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک ” با هدف عکاسی از: ماهیگیران منطقه ساحلی خزر، شهرک تاریخی ماسوله، قلعه رودخان، پل ورسک و شیرگاه، آسمان شب کویر مرنجاب، جنگل های انزلی و کپورچال، تالاب های انزلی و میانکاله، کردستان، تبریز و کندوان، تفرش، پلور، روستا و کویر ورزنه، غار کتله خور، منطقه ییلاقی لنگرود، غار رودافشان، عشایر دشت مغان، جنگل ناهارخوران در گرگان، منطقه اسالم به خلخال، شهر کرد، طبیعت آستارا و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

علاقمندان جهت طرح سایر پرسش ها و دریافت اطلاعات بیشتر پيرامون نحوه برگزاری، با شماره اصلی دفتر پایگاه: 88348824 تماس حاصل نموده و یا برای اعلام حضور و همچنین ثبت نام در تور عکاسی تاسوعا و عاشورای حسینی در خوانسار ” ايـنـجـا “ کليک کنند.
—————————————————————————————————————————————————————–
برای مشاهده گزارش تورهای برگزار شده “ ایـنجـا ” و جهت مشاهده تورهای عکاسی آتی این رسانه “ ایـنـجـا ” کليک کنید.


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید