نودوچهارمین تور عکاسی | طلوع در کویر | عکاس: ابراهیم باقرلو 94- تور عکاسی کویر

94- تور عکاسی کویر

یک روزه ، 1395/12/19 |

مدت و زمان برنامه: سفر یک شب و یک روز بوده و زمان حرکت ، شامگاه چهارشنبه 18 اسفند از مبدا  حرکت کرده تا شامگاه پنجشنبه نوزدهم در مقصد می باشد.

اهداف عکاسی: حضور سحرگاهی در پای تپه های رمل و مشاهده طلوع خورشید و عکاسی از فرم ها و منحنی های زیبای تپه رمل ها

برنامه سفر: همسفران در حرکتی شبانگاهی از تهران عازم مقصد شده و نیمه های شب را در دل کویر طی کرده و در نهایت پیش از طلوع خورشید به مقصد رسیده باشند.
عکاسی تا حدود 3.5 ساعت پس از زمان طلوع ادامه یافته و به مرور به طرف نقطه آغاز حرکت در تهران از می گردند.
همسفران همزمان با 3ساعت پس از غروب خورشید در تهران خواهند بود.

کویر مرنجاب:

کویر یکی از گونه های اعجاز طبیعت است و کویر مرنجاب از جمله این اعجاز طبیعی است که گاه دوربین های عکاسی ” چیلیک، چیلیک ” تلاش خود را می کنند تا وسعت روح و عمق درک این اعجاز طبیعت را در عکس بنشانند.
کویر مرنجاب در استان اصفهان واقع شده و همجوار با شهر کاشان است که از سوی شمال به دریاچه نمک شهرستان آران و بیدگل، از سمت غرب به کویر مسیله و دریاچه های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بندریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان های آران و بیدگل و کاشان منتهی می شود.
این کویر یکی از زیباترین جاذبه های اکوتوریستی ایران محسوب می شود که تپه های شنی بلند و پوشش گیاهان شور تاق و گز و بوته های قیچ آن، جلوه ی زیبایی به این منطقه بخشیده است. دریاچه نمک آران از دیگر نقاط دیدنی این منطقه به شمار می آید.
بنای کاروانسرای مرنجاب که به دستور شاه عباس صفوی در کنار قنات مرنجاب بنا نهاده شده از جمله آثار تاریخی موجود در منطقه است که ایستگاه استراحت و نقطه آغازین سفرهای کویری است.
گروه همسفران پایگاه عکس چیلیک عکاسی از طلوع در کویر در این سفر می کوشند تا با برنامه ریزی مناسب و منسجم امکان حضور سحرگاهی و درک زمان طلوع را در این تور برای همگان فراهم نمایند.
عکاسی طلوع در کویر مرنجاب تجربه ای شیرین با خاطراتی خوش از نمونه ثبت هایی است که در سال گذشته توانست با نمایشگاه گروه انتهای زمین در قالب نمایشگاه و کتاب پذیرای نزیدک به یکصد قطعه عکس از 93 عکاس همسفر با تورهای عکاسی چیلیک باشد.

نظرات (3)

 • محمد رضا

  |

  مثل همیشه تور چیلیک صرفا برگزار نشد که فقط تور برگزار شده باشه …
  رفتن به مقصد عکاسی فقط بخشی از اهداف این تور هست، این یکی از ویژگی منحصر به فردی هست که این تور رو از بقیه تورهای عکاسی متمایز میکنه

  پاسخ

 • نسرین رستمی

  |

  خوش حالم که در کنار آقای سروری و دیگر دوستان عکاس ، تجربه ای به دیگر تجربیات عکاسیم اضافه شد…

  پاسخ

 • مریم خداوردی

  |

  چقدر خوشحالم که گزارش تصویری این سفر هم بالاخره بر روی سایت قرار گرفت.
  دیدن عکسهای گزارشی از نگاه عکاسان و همسفران یادآوری خوبی از سفر کویر بود و خاطرات خوش آن را برایم زنده کرد.
  تکرار سفرهای عکاسی در کویر مرنجاب را دوست دارم چرا که پس از هر سفر با کلی تجربیات جدید به استقبال سفر بعدی می رویم که شاید این بار با نگاهی بهتر و موفقتر ببینیم و تصویر زیبایی بتوانیم خلق کنیم.
  از پایگاه عکس چیلیک برای این سفرهای تخصصی عکاسی که میدانم هماهنگی های آن بسیار دشوار و ارزشمند می باشد، ولی با این حال هر بار بسیار خوب و با برنامه ریزی دقیق و عالی برگزار می شود ، متشکرم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید