تور عکاسی از طبیعت و عشایر سوباتان تالش برگزار شد

همسفران علاقمند به حوزه عکاسی مستند و عکاسی طبیعت با حضور چند روزه در ارتفاعات شهرستان تالش ، از طبیعت و عشایر منطقه سوباتان عکاسی کردند.

یکصدوهفتمین تور عکاسی پایگاه عکس چیلیک در قالب کارگاه عکاسی طبیعت و مستند در حرکتی شبانه از تهران عازم شهرستان تالش در استان گیلان شد و در سفری 4روزه از نماهایی جذاب و دلنشین از جاذبه های گردشگری طبیعت ییلاقی ارتفاعات سوباتان به عکاسی پرداختند.
پس از برگزاری بیش از یکصد عنوان سفر عکاسی در سطح استان های کشور، یکصدوهفتمین تور عکاسی این رسانه، با برنامه ریزی از پیش تعریف شده و اطلاع رسانی جامع، شامگاه دوشنبه 17 اردی بهشت ماه جاری عازم شدند و در طی روزهای 18 و 19 و 20 اردی بهشت ماه در منطقه به عکاسی مشغول شدند و برای بامداد جمعه 21 اردی بهشت به مبدا آغاز حرکت در تهران بازگشتند.

همسفران تورهای عکاسی چیلیک(Chiilick.com) پس از گذر ازنخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک در تازه ترین دور برگزاری سلسله سفرهایی که با هدف آموزش های غیرمستقیم کارگاهی عکاسی و در سایه زندگی گروهی برگزار می شود، پتانسیل های طبیعی ارتفاعات ییلاقی منطقه عایر نشین سوباتان تالش را در شرایط متغیّر آب و هوایی منطقه مورد تجربه و عکاسی قرار دادند و در قالب گروهی در وسعت منطقه پخش شدند و عکاسی کردند.

در این سفر از میان تعداد بیش از ظرفیت متقاضیان تنها 16 تن از عکاسان علاقمند موفق به حضور و عکاسی از طبیعت و مناظر منطقه شدند که همسفران در سفری شبانه عزیمت کردند تا خود را به خنکا و نور صبحگاهی مقصد برسانند.
مطابق با رسم تمامی تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” مقرر شد تا با مشارکت همسفران فعال (صاحب اثر در گزارش تصویری و عکس های منتخب)، نشست نقد و بررسی عکس های این تور برگزار شده و عکس ها و نگاه برتر در این نشست بنا بر رای و نظر همسفران و حاضرین علاقه مند مورد معرفی قرار گیرند.
از مهمترین اهداف برگزاری تورهای عکاسی ” پایگاه عکس چیلیک ” پس از نخستین دوره جشنواره تورهای عکاسی چیلیک شناسایی استعدادها و جذب علاقمندان و دوستداران هنر عکاسی در محیطی علمی، سالم و صمیمی است تا ضمن شرکت در فضایی عکاسانه از تاثیر شرایط کارگاهی و آموزش غیرمستقیم عکاسی بهره های لازم را برده و تجارب اولیه و تکمیلی خود را در زمینه عکاسی های: روایی، مستند اجتماعی، طبیعت، معماری و مفهومی افزایش دهند.
پایان بخش برنامه یکصدوهفتمین تور عکاسی چیلیک پس از مشارکت در انعکاس گزارش تصویری، شرکت در جلسه نمایش آثار برتر و نشست نقد و بررسی عکس های این سفر می باشد که با حضور همسفران فعال و مجاز به حضور، در سالن آموزش دفتر رسانه پایگاه عکس چیلیک برگزار خواهد شد.
اسامی همسفران همراه در تور عکاسی از طبیعت و عشایر سوباتان تالش به این ترتیب است: دکتر محمدرضا معماریان پور، مهری راست قدم، حمیده نظری، مهدیه ثانی، مریم خداوردی، محمد موسی زاده، حسین موقّر، کامران ذهبی، ندا رهگذر، عارفه حجّار منش، آرین جوادیان، سارا اکبری، اعظم حشمتی، راستین موسی زاده، مهدی سروری.

گزارش تصویری این تور عکاسی که از نگاه همسفران تهیه و تنظیم شده است نیز از طریق «ایـنجـا» قابل مشاهده است.
تورهای آتی ” پایگاه عکس چیلیک “ (Chiilick.com) با هدف عکاسی از: کوهرنگ(سرآقاسیّد و عشایر شهرکرد)، برداشت شالی، روستاهای کردستان، غروب ماسوله و صبحگاه قلعه رودخان، جزیره قشم، نهارخوران گرگان، پل ورسک و شیرگاه، عشایر دشت مغان، منطقه اسالم به خلخال و … در دست هماهنگی وطراحی است که پس از برنامه ریزی معرفی خواهند شد.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید