1. خانه
  2. بدون دسته
  3. جشنواره عکس نگاه، جوایز عکاسان را افزایش داد
جشنواره عکس نگاه، جوایز عکاسان را افزایش داد

پس از نشر خبر نخستین فراوان جشنواره سراسری عکس نگاه در ” پایگاه عکس چیلیک “(Chiilick.com) و همچنین فرآیند اطلاع رسانی انجام گرفته از سوی رسانه های منتخب دبیرخانه جشنواره، نزدیک به دویست عکاس به ارسال اثار به سوی دبیرخانه اقدام کردند.

به گزارش دفتر رسانه ” پایگاه عکس چیلیک ” به نقل از دبیرخانه این جشنواره، این استقبال در حالی است که تا پایان آخرین مهلت ارسال آثار از سوی شرکت کنندگان و عکاسان و علاقه مندان از سراسر کشور همچنان زمان باقی است.
البته در این میان پس از نشر متن گفت وگوی انجام گرفته با “مهدی فاضل” یکی از داوران این جشنواره، توصیه ها و پیشنهادهایی با دبیر این فراخوان درمیان گذاشته شد که با تلاش و پیگیری صورت گرفته، نتایج اولیه به دست آمده از این تلاش ها منجر به افزایش تعداد برگزیدگان و همچنین ارتقاء مبلغ اهدایی از سوی برگزارکننده به عکاسان برتر راه یافته به نمایشگاه شده است.

فراخوان جشنواره سراسری عکس « نگاه » به پیشنهاد دبیر و گروه داوران ” نخستین جشنواره سراسری عکس نگاه ” و همچنین حمایت و پیگیرهای مسئولین و مدیران شهرداری منطقه یک و سازمان فرهنگی تفریحی شهر مقدس مشهد، تعداد جوایز از ۳ عنوان به ۶ عنوان جایزه افزایش یافت.
همچنین نحوه تخصیص جوایز به این صورت ارتقاء یافت:

نفر نخست: تندیس جشنواره به همراه۱۲۰۰۰۰۰۰(دوازده میلیون) ریال جایزه نقدی
نفر دوم تندیس جشنواره به همراه۱۰۰۰۰۰۰۰(ده میلیون) ریال جایزه نقدی
نفر سوم تندیس جشنواره به همراه۷۰۰۰۰۰۰(هفت میلیون) ریال جایزه نقدی

همچنین جوایز جنبی جشنواره نیز تقدیر از سه اثر به همراه مبلغ نقدی و کتاب عکس های منتخب از سوی هیات داوران جشنواره که به تمامی شرکت کنندگان در جشنواره اهدا خواهد شد.

به گفته “امیر کمانی” دبیر جشنواره عکس نگاه، به دلیل رقابت نزدیک بین آثار و بالا بودن سطح کیفی آثار رسیده از جمله دلایل طرح و پذیرش این پیشنهاد برای افزایش جوایز بوده است.

لازم بذکر است که همزمان با آخرین روزهای ارسال آثار از سوی شرکت کنندگان از سراسر کشور، همچنان آمار رو به افزایش است چنان که تا پایان ساعت اداری روز پنجشنبه ۴ دی ماه جاری نزدیک به ۲۰۰ شرکت کننده در این جشنواره اقدام به ارسال آثار کرده است.

نخستین فراخوان جشنواره سراسری عکس نگاه با هدف به تصویر درآوردن لحظاتی خاص و ویژه از زندگی کودکان، با شعار: ” کودک، نشاط، زندگی “ از سوی « شهرداری منطقه یک مشهد » در قالب طرح “محله ما، محله زندگی سه ” برگزار شده و « سازمان تفریحی شهر مشهد » از همکاران حمایتی این طرح است.
دبیری این جشنواره بر عهدۀ امیر کمانی و مسئولیت ارزیابی آثار و داوری آثار ارسالی با: محمدرضا چایفروش، حمیدرضا سلطان آبادیان و مهدی فاضل است.
سایر اخبار و اطلاعیه های دریافتی از سوی دبیرخانه بلافاصله پس از دریافت، در فهرست اخبار این رسانه منتشر خواهد شد.

پیشین
نمایشگاه عکس « شی » در نگارخانه آرته
پسین
واحد آموزش « انجمن عکاسان مطبوعات » فعال شد

به تازگي منتشر شده

فهرست