جشنواره عکس و پوستر «تعاون» فراخوان داد

منبع: خبرگزاری فارس –

دبیرخانه جشنواره ادواری عکس و پوستر «تعاون» پس از برگزاری دور نخست و معرفی عکاسان راه‌یافته به این نمایشگاه، فراخوان دومین دور این جشنواره را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، دبیرخانه جشنواره ادواری عکس و پوستر «تعاون» پس از برگزاری دور نخست و معرفی عکاسان راه‌یافته به این نمایشگاه، فراخوان دومین دور این جشنواره را منتشر کرد.

در متن فراخوان این جشنواره آمده است: «تعاون در لایه‌های گوناگون اقشار و اصناف جامعه، همواره گره‌گشای مشکلات متعددی در جوامع روستایی و شهری است. تعاون به مفهوم همکاری و مشارکت، از جنبه‌های بارز حیات اجتماعی بشر به‌شمار می‌آید و بخش مهمی از زندگی انسان را تشکیل می‌دهد.

افراد براساس قواعد مورد توافق، از طریق شیوه‌های متنوع همیاری در بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی با یکدیگر مشارکت می‌کنند تا با این حضور «تعاون» را معنا و تعاونی‌ها را شکل دهند.

تعاونی‌هایی که با اشکال گوناگونی از تجارت به‌عنوان بنگاه‌های اقتصادی – اجتماعی، به‌دنبال برآوردن نیازها و آرمان‌های مشترک اعضای خود هدف‌گذاری می‌کنند تا در ذات این فعالیت، بر نیازهای مادی و معاش انسان تأثیر بگذارند و حضورشان در طول زمان، شکل‌دهی و انسجام گروهی را در قالب تقویت سرمایه‌های اجتماعی به بار بنشانند.

درونمایه‌ی تعاون از یک همراهی و همدلی حکایت دارد و این همدلی می‌تواند در سطحی وسیع همواره بالاترین بازده را در شرایط تولید، تکثیر و پشتیبانی به‌عنوان دستاوردی مطلوب برای خانواده‌ای اجتماعی با نام جامعه تعریف کند. حال اگر این کلید طلایی حل مشکلات جمعی در دامان نافذ و آسمانی هنر به شیوه‌ای صحیح و سلامت جای بگیرد، قرینگی مبارکی را برای اهالی اندیشه رقم خواهد زد.

اندیشه‌هایی که به تأثیرگذاری ذات تصویر معتقدند که گزینه‌ای مانند «عکس» در میان انبوه تکنولوژی‌های تصویرساز، در سطحی وافر، وسیع و باورمند توانسته است تقویت‌کننده و مصلح جامعه‌ای انسانی و مدرن باشد.»

معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری رسانه‌های تخصصی عکس و عکاسی به محوریت «پایگاه عکس چیلیک» (Chiilick.com) اقدام به برگزاری دومین دور جشنواره ادواری عکس و پوستر تعاون کرده است.

مدیریت این جشنواره را دکتر حمدالله رستمی برعهده دارد و هیئت داوران دور نخست تا پایان تیرماه معرفی خواهند شد. محمد نیک‌عهد، کارشناس مفهومی آثار و مهدی سروری، دبیر جشنواره است.

علاقه‌مندان برای اطلاع از ضوابط و مقررات جشنواره، نحوه ارسال آثار و جوایز می‌توانند به نشانی پایگاه عکس «چیلیک» (دبیرخانه این جشنواره) به نشانی (Chiilick.com) صندوق پستی: 4684-15875 مراجعه کنند و با شماره دبیرخانه: 88348824 و شماره دبیر جشنواره: 09122797717 تماس بگیرند.

انتهای پیام/و 


admin

Nam non diam eros, vitae dictum erat. Praesent lacinia diam vel mi sodales molestie? Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.دیدگاهتان را بنویسید