جلد کتاب فیزیک با نور و حرکت «نیما ناصری» منتشر شد

عکسی از پروژۀ اجرایی نیما ناصری از مراحل ساخت تا بهره برداری قطار شهری و متروی تهران با موضوع نور و حرکت بر روی جلد کتاب فیزیک2 دانش آموزان مقطع متوسطه توسط وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت و منتشر شد.

جلد کتاب فیزیک با نور و حرکت «نیما ناصری» منتشر شد

به گزارش ” پایگاه عکس چیلیک “(Chiilick.com) این کتاب که توسط اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در شش فصل منتشر شده است برای دومین سال پیاپی از نگاه این عکاس استفاده کرده است تا در القای مفاهیمی چون ” فیزیک نور در برخورد و واکنش اجسام در ساختمان بینایی و حرکت ” هر چه بهتر بتواند در تصویر سازی و تاثیرگذاری در ذهن مخاطب آنچه را که بایسته است، به انجام برساند.

اگر چه بهره برداری از صنعت عکس در فن و هنر ارتباطات تصویری و طراحی روی جلد کتاب ها امروزه امری معمول و رایج به شمار می رود اما با توجه به نگاه جاری در باور متولیان امور مربوط به چاپ و نشر، لزوم استفاده از عکس، به موازات سعی در جلب رضایت خاطر عکاس به عنوان مولف و تولیدکننده فایل عکس بسیار حائز اهمیت بوده و ارزش و اعتبار رویداد را برای نشر خبرهایی از این قبیل دوچندان می کند.

نیما ناصری متولد دی ماه سال 1343 در تهران است و عکس مورد اشاره را در سال 1385 در ایستگاه قطارشهری میدان شوش به ثبت رسانده است.
ناصری با قریب به دو دهه سابقۀ عکاسی در حوزه صنعتی و تبلیغاتی، از اعضای اصلی انجمن عکاسان صنعتی و تبلیغاتی ایران به شمار می رود.

ناصری عکاس اثر مورد اشاره در واکنش به چاپ این عکس بر روی جلد کتاب درسی دانش آموزان اظهار داشته: برای من به عنوان یک عکاس، باعث بسی غرور وافتخار است که یکی از عکس هایم رود جلد کتاب فیزیک چاپ شود که هزاران معلم آن را تدریس می کنند و در دستان میلیونها دانش آموز ایرانی قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید