جواد پورصمد و نمایشگاه عکس « من زنده ام »

نمایشگاهی از آثار عکاسی هنرمند پیشکسوت جواد پورصمد با عنوان « من زنده ام » از روز دوشنبه 11 اردی بهشت ماه جاری در نگارخانه میلان شهر ارومیه گشایش می یابد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک در این نمایشگاه تعداد 55 قطعه عکس رنگی و سیاه سفید در اندازه های: 50 در 70 سانتیمتر، 100 در 70 سانتیمتر، 100 در 80 سانتیمتر و 30 در 45 سانتیمتر با موضوع دریاچه ارومیه که دستاورد نزدیک به چهار دهه فعالیت (1360 تا 1396)  این عکاس هنرمند است به نمایش گذاشته می شود.

 در قاب نخست نمایشگاه عکس « من زنده ام »به قلم جواد پورصمد آمده است:
اگر گذری بر دریاچه ارومیه داشته باشید ، سکوت و غربت و سنگینی آن را بخوبی استشمام می کنید.
آری این دریاچه زیبا ، خشکیدن دوباره را در خود احساس می کند.
به تحلیل رفتن تدریجی دریاچه ارومیه بزرگترین تالاب کشور و دومین دریاچه شور جهان ، تنها خشک شدن یک دریاچه نمک نیست. مرگ دریاچه ارومیه یعنی به هم ریختن وضعیت اکوسیستم و از بین رفتن منابع کلان ، یعنی از دست دادن یکی از زیست گاه های بزرگ بیوسفری جهان ، یعنی از بین رفتن میراثی چند هزار ساله و نابودی یکی از جاذبه های منحصر به فرد گردشگری ایران و جهان که حتی صدای گردشگران هم نمی تواند این فریاد خاموش را در خود پنهان نماید.
ما آب را از پدرانمان به ارث نبرده ایم ، بلکه از فرزندانمان به امانت گرفته ایم. (من زنده ام)

جواد پورصمد متولد خرداد ماه سال 1338 است و از عکاسان نامدار معاصر در حوزه استان آذربایجان غربی است که در کنار عکاسی و آموزش عکاسی، به تصویر برداری و مستندسازی نیز می پردازد.

نمایشگاه عکس « من زنده ام » ساعت 17 روز دوشنبه 11 اردی بهشت ماه در نگارخانه میلان ارومیه گشایش می یابد و تا ساعت 22 ادامه خواهد داشت. سایر علاقمندان می توانند همه روزه تا پایان روز جمعه 22 اردی بهشت ماه از ساعت 17 تا 22 از آثار این نمایشگاه عکس دیدن کنند.

نگارخانه میلان در استان آذربایجان غربی، شهرستان ارومیه ، خیابان امین ، خیابان ارمغان ، خیابان ارغوان ، نبش کوچه هفتم واقع شده است.

منبع: پایگاه عکس چیلیک

دیدگاهتان را بنویسید