حسین جاودانی

حسین جاودانینام: حسین

نام خانوادگی: جاودانی

تاریخ تولد: 19 / 12 / 1322

وب سایت: www.ttbell.com

 

 

بیوگرافی:

در سال 1322 هجري شمسي در تبريز متولد شد.
تحصيلات ابتدايي را در دبستان هاي نظامي، انوری و تربيت و دوره دبيرستان را در مدارس رازي و تربيت تبريز به پايان برده و پس از اخذ ديپلم، در سال 1342 راهي خدمت سربازي شد.
در سال 1344 به خدمت اداره فرهنگ (آموزش و پرورش) در آمده ابتدا در شهرستان مشکين شهر و سپس در مراغه مشغول تدريس گرديد و در سال 1350 به تبريز برگشته و ضمن تدريس، تحصيلات دانشگاهي را در رشته فيزيک در دانشکده علوم دانشگاه تبريز تا مقطع ليسانس ادامه داد و در دبيرستان هاي فردوسي، بزرگمهر، رازي، دهقان (شهيد مدني)، فاطميه، 29 بهمن، صديق اعلم (زينب کبري)، شهيد رضايي و … تبريز به تدريس فيزيک مشغول گرديد، تا اينکه در سال 1373 به افتخار بازنشستگي نايل آمد.
هنر عکاسي را در سال 1338 زير نظر استاد سيد جمال ترابي طباطبايي در دبيرستان تربيت آموخت و تا سال 1342 به همراه برادر محترم خود آقاي حاج حسن جاوداني به صورت حرفه اي و پس از آن در کنـار فعاليت هاي شغلي خود با علاقه وافر ادامه داد و توجه خاص او به اپتيک و عکاسي بود که اورا در دانشگاه به سوي رشته فيزيک کشانـد.
در تمام مدت خدمت و مسافـرت ها همواره دوربين عکاسي جزو اصلي ترين وسايل همراه وي بوده و هميشه نگاه عاشقانه او را بر طبيعت ثبت می کـرد.
 

سوابق اجرایی و هنری:

• شرکت در نمایشگاه گروهی بخش جنبی دومین جشنواره عکس فیروزه تبریز، آذرماه 1388

دیدگاهتان را بنویسید